Як відбудовуються мешканці села Дубове, житло яких зруйнували уламки ракети

26.02.2023 12:50
Фото: 12 канал

Мешканці села Дубове Ковельського району в один день лишилися без даху на головою. Влітку без оголошення повітряної тривоги на їхній будинок упали уламки ракети, які вбили пенсіонера та знищили те, що дві родини наживали протягом усього свого життя.

Із моменту трагедії минуло півроку, – йдеться в сюжеті 12 каналу.

Я була в хаті. На мене посипалася штукатурка й полетіло скло

– пригадує Надія Ломазюк

Коли будинок почало трясти, вона вибігла надвір, а там уже немає хліва та вщент знищено гараж і літню кухню, суттєво пошкоджено дах будинку. Найгірше – те, що під завалами залишалися її чоловік і племінник.

Племінника дістали з-під завалів із потрощеними ребрами, однак живого, а чоловік Надії – Григорій, на жаль, загинув. Отак за мить жінка через уламки ворожого безпілотника втратила чоловіка та дім.

Відтоді пенсіонерка проживає в доньки, але щодня навідується до рідної оселі.

У мене тут залишилися кури. Зробили пристройки, щоби їх закрити. На дрова трохи. А так усе розвалено. Не було навіть куди якусь запчастину сховати, лопату. Нічого не було. Отак погромив

– говорить Надія Ломазюк

Будинок потрохи відновлюють, однак досі на подвір’ї – завали. Пані Надія мріє якнайшвидше повернутися додому, але поки не може.

Ніколи не забудуть той день Петро і Катерина Ломазюки, які мешкають в іншій частині цього ж будинку. У них тоді якраз гостювали донька та онуки з Харківщини. Пенсіонерка поралася на кухні, її чоловік господарював у дворі, як раптом почули дивні звуки.

Перед тим літак туди-сюди кружляв у нас. Зробив раз коло, другий раз, а за третім…

– пригадує подружжя

Після гучного звуку Катерина подумала, що в них просто вибило світло й вирішила перевірити лічильник.

У мене в кухні вже всі тумбочки, які висять, усе інше на голову летить. Я руками відкидаю. Перелізла через нього, дивлюся, а з того лічильника вже все посипалося, нічого немає. Виходжу надвір, стою, бачу, він іде, до мене ще не дійшло, що то таке. Кажу до нього: а що ти наробив?

– розповідає Катерина Ломазюк

За мить Петро відчув сильний удар по голові. Також чоловік отримав мінно-вибухову рану ноги. Його забрала «швидка», а Катерина залишилася серед завалів на подвірʼї. На кухні – руїни, в будинку повилітали вікна, злетів дах. У дворі догорали уламки безпілотника.

Уламки геть розбомбили всю господарську будівлю, винесло всю прибудову, де містилися кухня, ванна, туалет, коридор

– говорить Катерина Ломазюк

Жити тут далі пенсіонери не могли. Відновлювати помешкання їм допомагали діти та волонтери. За гроші, які виділила обласна військова адміністрація (100 тисяч гривень), вдалося повернути дім у житловий стан. Відбудували кухню, ванну, туалет і коридор.

Ми зробили все так, як у нас було. Ми нічого не добудовували. Нам треба було сісти у свою хату

– наголошує Катерина

На новій кухні зараз висять кілька вцілілих тумб, стоїть той самий холодильник, правда з вм’ятинами. Хоч із моменту трагедії минуло шість місяців, господарську споруду та літню кухню досі не відбудували. Грошей не вистачило.

Хоч ми старі, треба строїти. Потрібно якесь відро картоплі десь поставити

– додає пенсіонерка

Подружжя нарікає: сільрада не допомогла тоді й зараз про них не згадує. Голова громади Роман Троцюк на цю тему з журналістами спілкуватися відмовився. Не на камеру розповів, що з власної кишені дав постраждалим тисячу гривень.

І поки не відзвітуються про видані обласною адміністрацією кошти, нової допомоги пенсіонери не отримають. Постраждалі кажуть, що про все написали, а на допомогу від сільського голови вже й не очікують, тож складають копійку до копійки.

Поділитися:

Коментарі

 1. Таке чмо сидить в кожній сільській раді.Щоб на їхні будівлі і будинки ракети тільки і летіли

 2. То за пів року вже визначились чи уламки ракети чи безпілотника? Хоча давно всі знають правду

   1. А що Вас так вкурвило, пане Ігоре? До чого ці м..ти? Чи не правду анонім написав? А про газ ніхто й відтоді не думав.

 3. А яка різниця уламки чого там впали там і те і те було це щось міняє?

  1. міняє те шо свої збили свого ж бпла. напизділи і сказали що це ворожа техніка. щоб уникнути відповідальності

  2. Я вже писав , що білоруський безпілотник який летів по території України хотіли збити українські винищувачі, При заході на ціль був даний постріл з ракетного носія який на жаль не потрапив в беспілотник , а попав на будинок селянина ! От ів Все !

 4. То автор нехай оприділиться, бо ж на початку статті ” упали уламки ракети”, пізніше “догорали уламки безпілотника”. 😅 Цирк. Думали, що його “замнули” ще тоді. Але вочевидь 12 каналу, як завжди, немає чим зайнятися😁

 5. Я за те щоб кожна людина яка пише допис в ваш канал писала свої імена і призвіща !
  Тому ,що при наших часах багато людей підписуються чужими іменами і призвіщами і пишуть таку несінітницю,що тверезій людині не можливо це все переварити !
  А то читати ваші дописи ….. ой як стидно !

 6. Я звертаюсь до модераторів сайту, що на вашому сайті більше буде неможливо писати свої висловлювання під чужими і придуманими іменами і призвіщами !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *