Ковельчани з «Ями»: за багато років чиновники так і не навели тут лад

Суцільна глина і ями по-коліна – жителі багатоповерхівки, що на вулиці Володимира Кияна, 84 у Ковелі вкрай стурбовані станом під’їзної дороги до їхнього будинку.
За тридцять років, бідкаються люди, жодні управлінці так і не навели тут лад, – йдеться у сюжеті 12 каналу.
Мешканці розповідають, що коли дощ пройде, то води – по коліна. Вони уже не просять у влади асфальту, хочуть аби порівняли, засипали будь-чим проїзд до будинку. Біда і в тому, що тут глиняна земля. Тож, як тільки приходить холодна пора року і починає часто дощити, двір перетворюється на суцільну калабаню.

Місцеві жителі неодноразово зверталися до ковельської міської влади, але у відповідь чують одне й те саме, що дана територія належить Дубівській сільській громаді. У сільраді на їх біди теж розводять руками.
Так нас «роздвоїли»! А чиї ми? Взагалі ми все платимо в Ковель – за світло, газ, воду. Це все – Ковель. А коли приходиться нам на благоустрій, то чуємо: «Ви – не ковельські. Ви – Дубівської сільської ради»
– скаржиться одна з мешканок

На людський галас прийшов й очільник Ковельської громади Ігор Чайка, і голова Дубівської громади Роман Троцюк. Вони обидва стали керівниками громад, балотуючись від провладної на Волині політичної партії «За майбутнє». Але люди з «Ями» (так в народі називають цей мікрорайон) голосували саме за мера міста, а не за сільського голову, тому й допитуються і свої претензії ставлять передусім міському голові.
Ступеньок не можна зробити! Як ота баба підніметься по ступеньках?!
– запитує мера одна з жінок
Дивіться, ну це ж не наша земля
– відповідає Ігор Чайка

Ну ви ж якось повліяйте!
– доводить йому ковельчанка, натякаючи, що всі вони – його виборці
Сільський голова Роман Троцюк підтверджує, що земля навколишня – Дубівської громади. Втім, ситуація тут, за його словами, не настільки критична.
Всі золоті гори обіцяють, як власті добиваються
– дорікає хтось з жінок

Ну сьогодні в бюджеті не передбачені такі видатки. Це вирішують депутати…
– розводить руками Роман Троцюк
Приїхав сюди на зустріч і директор ПТМ «Ковельтепло» Володимир Бойко із заступником головного інженера Олександром Балаком (поруч проводиться реконструкція котельні). Вони дуже добре знають проблему. Бойко був міським головою у 1998-2002 роках, а Балак у той період – його першим заступником.

Жителям будинків пропонують збирати кошти, закупити той же щебінь, і тоді вже сільрада може виділити техніку, яка розрівняє дорогу. Одним словом, довести покриття до ладу можуть тільки спільними зусиллями. Місцеві кажуть, що думатимуть, як зарадити ситуації і чи будуть складатися, чи міситимуть далі болото.

До речі, земельна ділянка комунальної власності, на якій розташований будинок №84, значиться у селі Вербка. Як свідчать дані Державного земельного кадастру, 5 червня 2019 року виконавчий комітет Ковельської міської ради здійснив державну реєстрацію права (в державному реєстрі прав) на цю ділянку за Дубівською сільською радою.



Місце бувшого глиняного карєру. З другої сторони дороги ще в 1970р був цегельний завод.
На вулиці В.Кияна місцеві тузи і чиновники не живуть.