Приєднання сіл до Ковельської громади зроблено невдало, – міський голова

03.10.2021 о 14:09 · 3 хв читання
Ігор Чайка / Фото: Волинські новини

Ковельський міський голова Ігор Чайка вважає, що приєднання до Ковеля населених пунктів колишніх сільських рад невдало зроблено.

Про це він заявив в інтерв’ю інформаційному агентству «Волинські новини».

До Ковеля приєднали 14 сіл, тож тепер місту доводиться залагоджувати й земельні питання. Усі пам’ятають, як села не надто охоче приєднувалися до міст якраз-таки з цих причин. Вже ділили землю? – запитала журналістка.

14 сіл – це п’ять сільських рад, створено чотири старостинські округи. До липня ми взагалі нічого не мали права робити з землями, а тепер вже другу сесію затверджуємо документацію щодо ділянок, виділених попередньою каденцією депутатів колишніх сільських рад. Ось, наприклад, Білинська сільська рада: там люди дві останні сесії перед приєднанням ділили землі. В нас щодо цих ділянок є великі питання.

Поки що ми затвердили лише частину документів, на наступну сесію знову їх виносять на розгляд. Раніше ж у Ковелі не було земель сільськогосподарського призначення, і поки що ми не мали з цим справи. Але в нас працює земельна комісія, я вважаю, дуже фахово. Вона розбирається в кожному конкретному випадку. Поки що ми жодних земельних ділянок не виділяли, а закриваємо незакриті питання ліквідованих сільських рад.

Я хочу додати: якщо говорити про приєднання населених пунктів, то вважаю, що його невдало зроблено.

По-перше – час. Села приєдналися в грудні, коли вже був сформований бюджет і вони фактично випали з бюджетного процесу. Але вони цього не можуть зрозуміти. А зима ж яка була сніжна! Питання щодо розчищення снігу розв’язували «з коліс», в авральному режимі. Це цього року ми вже закупимо три трактори для старостинських округів, які віддамо в розпорядження старост і вони зможуть утримувати дороги взимку. Тож до цієї зими будемо підготовлені краще, ніж до минулої.

А тим часом ліквідація сільських рад тривала ще до березня. Я навіть недавно підписував розпорядження про звільнення діловода з однієї ліквідованої сільради.

А по-друге – території. У нас є будинок, де одна квартира перебуває в Дубівській громаді, а решта – в Ковельській громаді. Є сільради, які глибоко зайшли на територію міста, але їх не приєднали. Наприклад, вулиця Кияна (колишня Ватутіна). Це територія міста, а земля – Дубівської громади. Люди зареєстровані в Ковелі, брали участь у виборах міського голови, а живуть на території Дубівської сільської ради. Вони приходять до нас, кажуть: «Ми ваші», а ми нічого не можемо зробити. Натомість в нашій громаді є сільрада, яку приєднали директивним способом, – Тойкут, що за 23 кілометри звідси

– відповів Ігор Чайка
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Яка фахова комісія? Хто??? Чуліпа і Яковлєв??? Де ти фаховість там бачив?

  2. уліпа вже просрав РЖКП2. як можна було дозволити памідорисі нищити те що було зроблено за державний кошт? Повна розруха. Ще й повивозила всі верстати, компьютери, навіть двері познімала та пройдоха- крадійка. Хто буде нести за це відповідальність? Чуліпа?

  3. я думаю що Мерові потрібно було б навідатись в РЖКП2 і зняти там кінокомедію, як він робив це зимою. Чи він в долі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X