Суд закрив кримінальну справу щодо двох лікарів-гінекологів Ковельського пологового будинку

24.06.2023 о 12:41 · 3 хв читання

У Ковельському міськрайонному суді з вересня 2020 року розглядалося кримінальне провадження, в якому обвинуваченими є двоє працівників пологового будинку Ковельського МТМО – лікарі акушер-гінекологи вищої категорії Тетяна Пташник та Сергій Наумчик.

Обох медиків обвинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 140 КК України (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому), що карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Потерпілою стороною у кримінальній справі є Іван та Яна С.

Ще у підготовчому судовому засіданні 12 лютого 2021 року прокурор Олександр Омельчук просив зробити закритий розгляд справи. Інші учасники судового засідання, кожен зокрема, не заперечили.

В обвинуваченні вказується, що 26 вересня 2015 року головний лікар пологового будинку Тетяна Пташник, виконуючи функції чергового лікаря акушера-гінеколога у пологовому відділенні, прийняла рішення про залишення Яни С. у родовій залі у зв’язку із поступленням хворих жінок, не оцінивши об’єктивно стан роділлі та плоду. Із запізненням повернувшись до родової зали, вона діагностувала дистрес плоду (серцебиття плоду 40-60 ударів за 1 хвилину) та з метою прискорення народження дитини надала вказівку провести перінеотомію (розріз промежини), внаслідок чого народився живий хлопчик без самостійного дихання, з брадикардією, якого того ж дня перевели у відділення анестезіології: асфіксія новонародженого важкого ступеню, судомний синдром. 12 жовтня 2015 року об 11:20 було констатовано біологічну смерть новонародженого.

Згідно із додатковим висновком комісійної судово-медичної експертизи за №50 від 11 грудня 2018 року, важкість стану дитини при народженні була обумовлена інтранатальною асфіксією, котра виникла внаслідок дистресу плоду в потужному періоді, який діагностований із запізненням.

І відповідно, із запізненням проведено родорозрішення, що на фоні внутрішньоутробної інфекції призвело до вищеописаних наслідків та перебуває у прямому причинно-наслідковому зв’язку із діями головного лікаря пологового будинку Ковельського МТМО Пташник Т.З., котра, після введення медичного препарату для стимуляції родорозрішення – окситоцину, залишила роділлю та плід без нагляду, тим самим допустила неналежне виконання своїх професійних обов’язків у реалізації ряду заходів, направлених на надання лікувально-діагностичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, гінекологічним хворим, внаслідок несумлінного ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, а саме – смерть новонародженого

– йдеться у висновку комісійної судово-медичної експертизи

Сергій Наумчик обвинувачується в тому, що після введення медичного препарату для стимуляції родорозрішення окситоцину залишив роділлю та плід без нагляду, тим самим допустив неналежне виконання своїх професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки, а саме – смерть новонародженого.

У судовому засідання 9 червня 2023 року обидва лікарі-гінекологи не визнали свою вину в межах пред’явленого обвинувачення, проте наполягали на звільненні від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Про це ними були подані відповідні клопотання.

Потерпілі у судове засідання не прибули. Прокурор, обвинувачені, захисники не заперечили проти розгляду клопотань за відсутності потерпілих.

Цивільний позов у даному кримінальному провадженні не заявлено.

Головуюча у справі суддя Ковельського міськрайонного суду Юлія Волкова ухвалила звільнити Тетяну Пташник та Сергія Наумчика від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 140 КК України на підставі ч. 1 ст. 49 КК України у зв’язку із закінченням строків давності.

Кримінальне провадження №12015030110001194 від 29 вересня 2015 року суд закрив на підставі пункту 1 частини другої статті 284 Кримінального процесуального кодексу України.

На час вирішення судом клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності зазначені статті діють в редакції Закону №2617-VIІІ від 22.11.2018 і №2812-IX від 01.12.2022 відповідно, та кваліфікують інкримінований злочин як нетяжкий злочин, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі до трьох років, а строк давності становить 5 років

– зазначається в ухвалі суду
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (28)
 1. Гниди!!! Просто ублюдошні гниди!!! Ну як так щоб їм завжди все сходило з рук??? Два тижні тому Наумчик знову приймав пологи в моєї подруги і наслідки плачевні – дитятко в реанімації в Луцьку 😭 сволочі,до якого часу вони будуть калічити діток та жінок???

 2. Бля….,просто тягнули час….
  Всі знають ,що в пташник є своє маленьке кладовище немовлят і мертвонароджених….
  Всі знають ,що за це нічого нікому не буде….
  Наумик….також….

  1. У мене приймала пташник і ще одна не пам’ятаю як звати ( 6 років тому була вона зав родому, під хлопчика пострижана) пташник була моя лікарша, ( планове кесарево) все добре, притензій нема, дуже часто заходила, і грошей ніхто не просив.

 3. Пташничиху давно пора звільнити від обов’язків лікаря,падлюка,не одну дитину вгробила і зробила інвалідом.
  Але ж це на жаль і досі продовжується,це такі наші судді і прокурори,захищають ,бо все проплачено! От і все.

 4. Результат цієї ситуації був відомий з самого початку.Не стало у нас в Ковелі лікарів-гінекологів профессіоналів.Теперішнє покоління лікарів думає тільки про бабки.Система охорони здоров”я на нульовому рівні.В минулі часи карали за кожну смерть немовляти / хоча і на адміністративному рівні/ і лікарі хоч трохи боялись залишати породіль без нагляду.Тепер смерть нічого не вартує, головне бабло.

 5. На зону двох .
  Моя жінка народжувала в іншого лікаря .
  А ці 2 професіонала просто зайшли подивитися як іде процес , потім прибігла акушерка і сказала цим 2 уйобкам також заплатити гроші за те що вони допомагали . Збс робітникі . На палю

  1. Домовлявся з одним , і слухав тільки одного лікаря .
   А ці двоє прийшли подивитися як проходить процес .
   Відразу після родів сказали дати гроші , я ще перепитав за що цим двом . А мені відповіли що вони також були присутні.
   Я не проти грошової винагороди дійсно професіоналам своєї справи . А не коли зайшли подивитися і відразу давай гроши.
   В порівнянні 2 і 3 дитину народжували в Луцьку і там не було ні слова про кошти

 6. Якщо народжувати то в спеціалістів про яких ідуть хороші відгуки .краще в Луцьку. Я теж тут народжувала в Ліщука то якби сказати з його лікар НЕ ДАЙ БОГ!!!А ОТ моя Крук Л.В. врятувала мене і мої пологи і подяку не хотіла брати як той ліщук що нічого не робив а сидів і дивився((((і вимагав давати гроші!!!були не потрібні анестезіологи,як би не Крук то б вони мене закололи так я б вже досі на тому світі була!
  Звісно шкода сім’ю яка таке перенесла(співчуваю дуже.тримайтесь і остерігайтесь БЕЗВІДПОВІДАЛЬНИХ ЛІКАРІВ

  1. Так. Крук Л.В дуже гарний лікар.
   Я у неї народжувала 9 років тому.
   І ніякої винагороди ні за що не просили.
   І у Наумчика народжувала 20 років тому.
   Теж був чудовий, починаючий свою кар’єру лікар.

 7. А от мені Ліщук дуже допоміг при родах,(був черговим лікарем),і домовлялась я зі своєю лікаркою ,були присутні обоє…були не легкі роди,але він все зробив,щоб мій хлопчик зʼявився на світ здоровий і не ушкоджений…Велика йому подяка за все!!!

 8. А от мені Ліщук дуже допоміг при родах,(був черговим лікарем),і домовлялась я зі своєю лікаркою ,були присутні обоє…були не легкі роди,але він все зробив,щоб мій хлопчик зʼявився на світ здоровий і не ушкоджений…Велика йому подяка за все!!!

 9. Першу дитину народжувала у старої Ліщучки то лікар так собі ,говорила що первородка бистро не роджу а схваткі були такі шо просто капець тяжко ьуло у всіх була перезмінка день міста був ото намучилась .Працювати стали тільки тоді коли чоловік дав чортів.
  Другу дитину родила у Риль та Михальчук круті лікарки мені дуже сподобались

 10. Чому СБУ за цих попрошайок не візьметься.хто бачив в лікаря -хабарника професіалізм.

 11. Коротко кажучи чув що ці лікарі Наумчик і Пташник одні з найкращих акушерів в Ковелі. Народжували в Наумчика, норм.

 12. Якщо чоловік йде в гінекологи, то вже ясно, що збоченець, як і пацієнтки, які йдуть на прийоми до цих збоченець.

  1. Ага, а хірурги які будуть копирсатися у твоїх органах, вирізаючи злоякісну пухлину, рятуючи тобі життя – взагалі криваві мань’яки.

 13. Суддю “простимулювали”, мабуть, не окситоцином, а чимось іншим…

 14. Я в шоці,тягнути справу з 2015 року , і тільки в 2023 суд і не винести вирок бо закінчився строк давності , це що таке взагалі?!? Так затягнути спеціально справу, я в шоці, де та справедливість?! Що судді що лікарі, всі в одному котлі

 15. “..каліфікують інкримінований злочин як не тяжкий злочин…”
  Це ж смерть немовляти😱

 16. Ще був в них такий пі….дар в роддомі анастезіолог що втопився деякий час тому,скотина без грошей не хотіла робити дружині укола …. Здох він скот і добре.За грошиками бігав аж до виписки
  Було то 10+років тому коли дружина родила,а в цілому хто найменше там був той найбільше просив гроші у відкриту,а хто дійсно був на родах,і після того навідувався до дружини то якось і не питали за “винагороду”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X