Судили продавчиню з Ковеля, яка привласнила у магазині майже півмільйона гривень

23.02.2024 о 17:57 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Працюючи продавцем-консультантом, ковельчанка Ірина С. з квітня по вересень 2023 року отримувала від покупців гроші за товар, але власниці магазину-салону віддавала не всі.

Про це йдеться у вироку Ковельського міськрайонного суду.

Слідство встановило 20 епізодів привласнення грошей. Жінка привласнила у загальній сумі 435 186,77 гривні, завдавши збитків власниці, яка здійснює підприємницьку діяльність у сфері роздрібної торгівлі залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами.

Відносно продавчині було відкрите кримінальне провадження за ч. 4 ст. 191 КК України. За привласнення чужого майна у великих розмірах в умовах воєнного стану передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

В судовому засіданні обвинувачена визнала повністю свою винуватість у вчиненні інкримінованих їй діянь та заявлений цивільний позов потерпілої. З її слів, працюючи в підприємиці та маючи фінансові труднощі, вона неправомірно брала чужі кошти, але мала намір повернути їх за рахунок заробітної плати та кредитів, однак не змогла цього зробити, оскільки хворіли її дитина та батько. Просила пробачення в потерпілої та зобов’язалась повернути отримані кошти в повному обсязі.

До обставин, що пом’якшують покарання, суд вказав часткове відшкодування завданих збитків, щире каяття у вчиненому та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Крім цього, в ході судового розгляду стороною захисту надано ряд медичних документів, які підтверджують наявність ряду тяжких захворювань в неповнолітньої дочки обвинуваченої та її батька у вказаний в обвинуваченні період.

Суд врахував також і те, що жінка вперше притягується до кримінальної відповідальності, в цілому позитивно характеризується за місцем проживання, має батьків пенсійного віку, самостійно виховує та утримує неповнолітню дочку, на диспансерному обліку в нарколога та психіатра не перебуває, позицію потерпілої, яка просила призначити максимальне покарання.

Суддя Ковельського міськрайонного суду Петро Бойчук ухвалив призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з обігом товарно-матеріальних цінностей, на строк 1 рік, але замінив реальне ув’язнення на 3 роки випробувального терміну.

Цивільний позов підприємиці про стягнення майнової шкоди задоволений повністю. Ірина С. має сплатити 305 186,77 гривні.

Вирок може бути оскаржений до Волинського апеляційного суду.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Чому досі не засудили родину сепаративстів ,які мешкають по вул незалежності?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X