Туристичний сезон на Світязі: чи потрібні відпочивальникам перепустки від прикордонників

03.04.2024 о 10:08 · 2 хв читання
Фото: Суспільне Луцьк

Озеро Світязь не входить у 5-кілометрову прикордонну зону, але від прикордонників надійшло прохання, щоб власники турбаз надавали списки усіх відпочивальників.

Про це Суспільному розповів секретар Шацької селищної ради Богдан Тимошук. З його слів, перемовини із прикордонниками з цього приводу іще тривають.

Самим туристам, які приїдуть на відпочинок на Шацькі озера, каже Богдан Тимощук, не потрібна перепустка від прикордонників відповідно до нещодавніх змін у прикордонному режимі.

Якщо ж турист захоче прогулятись лісовими масивами Шацького краю поза населеним пунктом, то йому необхідно буде виготовити дозвіл на перебування в прикордонній смузі

– зазначив секретар Шацької селищної ради

Перепустка, з його слів, знадобиться також відпочивальнику у разі, якщо він замовить туристичну екскурсію у прикордонних територіях.

Публікація за темою: Власники баз на Світязі подаватимуть до прикордонного підрозділу списки осіб, які в них проживатимуть

За коментарем Суспільне також звернулося до керівниці Ковельської районної військової адміністрації Ольги Черен. З її слів, у 5-кілометровій прикордонній зоні у Шацькій громаді знаходяться лише озера Пулемець, Піщанське та Пісочне. Бізнесу і відпочинковим комплексам, які там працюють, доведеться оформлювати у прикордонників спеціальні дозволи, як і туристам, які планують там відпочинок.

Коли потрібен дозвіл на перебування у прикордонній смузі

Від 7 березня 2024 року вступили у дію зміни, які Кабмін вніс до постанови «Про прикордонний режим». Щоб перебувати, проживати, або працювати у прикордонній смузі потрібен дозвіл встановленого зразка.

В межах Волині прикордонна смуга – це 5 кілометрів завширшки від лінії державного кордону, протяжність якого 432 кілометри. Він пролягає на межі з білорусією, і з Польщею.

До прикордонної смуги не належать населені пункти, але щоб люди могли безперешкодно потрапити на поля, пасовиська чи сінокоси, – потрібна посвідка.

Волиняни можуть отримати дозвіл у 10-денний термін, оформлюватимуть його безплатно. Для цього потрібно звернутися у прикордонний загін через пошту, електронну адресу й особисто через уповноважену особу.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X