У 30-річної мешканки Ковельського району виявили кліщовий вірусний енцефаліт

15.05.2024 о 12:33 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

У Ковельському районі лабораторно підтверджено випадок захворювання на кліщовий вірусний енцефаліт (КВЕ) у 30-річної мешканки Ратнівської територіальної громади.

Про це повідомив Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Захворювання спричинив укус кліща в лісостеповій зоні поблизу селища Ратне. Перші симптоми захворювання (підвищення температури тіла, головний біль) у жінки з’явилися наприкінці квітня, наразі вона перебуває на стаціонарному лікуванні.

Вказаний населений пункт, де, ймовірно, сталося інфікування, є ензоотичним щодо кліщового вірусному енцефаліту з 2018 року. Останній випадок захворювання у Ратному був зареєстрований у листопаді 2020-го.

Природні умови Волині є сприятливими для формування природно-осередкових інфекцій, зокрема, тих, що передаються через укуси кліщів. З 1995 року існує активний природний осередок КВЕ в Ковельському районі (територія колишнього Ратнівського району), де реєструється до 90% всіх випадків хвороби в області. З початку 2000-х поодинокі її випадки реєструють на території Камінь-Каширського, Ковельського та Луцького районів. Загалом, в області є понад 40 ензоотичних територій щодо кліщового вірусного енцефаліту. За останні 10 років на Волині на нього занедужали 22 людини.

Кліщовий енцефаліт – це вірусна інфекція центральної нервової системи людини, що може призвести до тривалих неврологічних симптомів і навіть смерті. Захворювання передається при укусах іксодових кліщів. Іноді вірус потрапляє до організму людини при вживанні сирого молока або сиру від заражених кіз.

У більшості заражених вірусом кліщового енцефаліту інфекція протікає безсимптомно. Загалом, її прояви з’являються, переважно, на 7-14 день після укусу кліща. У хворих часто виникає інфекція головного мозку (енцефаліт) або м’яких оболонок головного/спинного мозку (менінгіт). До первинних симптомів кліщового енцефаліту належать слабкість, лихоманка, головний біль та блювота.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X