У Ковелі начальнику бази після інвентаризації дали догану

04.11.2020 10:28

У пасажирському вагонному депо Ковель в лютому цього року проводилась інвентаризація постільної білизни та з’ємного інвентарю. За її результатами в коморах бази обслуговування пасажирських вагонів виявлено нестачу 117 простирадл на суму 8600 грн та лишки майна, яке підлягало списанню.

Виконуючий обов’язки керівника депо підписав наказ про притягнення до дисциплінарної відповідальності начальника бази обслуговування пасажирських вагонів Валерія Стречена з оголошенням догани «за відсутність контролю за роботою бази».

Валерій Стречен звернувся із судовим позовом до АТ «Українська залізниця», в якому просив скасувати догану. Співвідповідачем у справі було депо.

Позивач вважає, що свої посадові обов’язки він виконував належним чином та дисциплінарного проступку не вчиняв. Відповідач порушив строки притягнення до дисциплінарної відповідальності. Крім цього, позивач є членом профспілкового комітету пасажирського вагонного депо Ковель, а профком не дав згоди на притягнення його до відповідальності, зазначивши, що в діях немає дисциплінарного проступку.

В наказі зазначено, що підставами для дисциплінарного стягнення були протокол оперативної наради, акт про відмову від надання письмового пояснення та лист голови профкому. В протоколі оперативної наради не було вказано, який саме пункт посадової інструкції порушив начальник бази, в посадовій інструкції якого у розділі «Завдання і обов’язки» не зазначено, що саме він матеріально відповідає за постільну білизну та інвентар.

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді Сергія Панасюка позов задовольнив повністю. Наказ про догану визнано незаконним та скасовано.

АТ «Українська залізниця» має сплатити в користь начальника бази судові витрати у справі в сумі 840 гривень 80 копійок.

Фото ілюстративне

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.