У Ковелі початок першої сесії пройшов не без скандалу

26.11.2020 15:57

Засідання першої сесії новообраної Ковельської міської ради скликала міська територіальна виборча комісія.

У приміщенні Народного дому «Просвіта», де відбувалося засідання, зареєструвалися 35 із 38 обранців громади 8-го скликання. Прийшли також депутати попереднього скликання, нові депутати Волинської обласної ради, обрані від міста, члени «старого» виконавчого комітету, представники правоохоронних органів та духовенства, інші запрошені.

Варто відмітити, що організатори належно подбали про дотримання карантинних вимог. Зокрема, у вестибюлі заміряли температурний режим у кожного, хто заходив. Нагадували про правильність носіння захисної маски на обличчі, а у кого її не було, видавали безкоштовно. Антисептики теж знаходилися на видному місці. А в залі посадкові місця були поділені таким чином, щоб люди сиділи на певній відстані один від одного.

Голова міської територіальної виборчої комісії Олександра Кузьмич, яка постійно перебувала в захисній масці, відкрила пленарне засідання сесії. Прозвучав гімн України. Далі були сформовані всі необхідні органи для роботи сесії, відповідно до регламенту 7-го скликання міської ради.

Олександра Кузьмич озвучила порядок денний першої сесії нового скликання, де йшлося про оголошення результатів виборів 25 жовтня цього року – переможця мерських перегонів Ігоря Чайку та представників громади Ковельської ОТГ. Головуюча запитала, чи немає в присутніх заперечень щодо порядку денного, і коли почула із залу ствердне «ні», приступила до озвучення результатів голосування виборів. А потім запросила новообраного міського голову Ігоря Чайку скласти присягу.

Втім, її подальші дії перервав чийсь голос із залу, який закликав спершу проголосувати за порядок денний. Тоді Олександра Кузьмич запросила до роботи сформовану попередньо лічильну комісію і поставила питання на голосування.

Депутатка Світлана Верчук називала прізвище кожного нового депутата і той голосно визначався зі своєю відповіддю. Але, коли черга дійшла до екс-мера Ковеля, новобраного депутата від «Батьківщини» Олега Кіндера, то від нього посипалися зауваження на адресу Олександри Кузьмич. На його думку, порушення процедури роботи сесії та її регламенту відбулося саме тоді, коли головуюча озвучила порядок денний сесії, який без поіменного голосування депутатів ухвалила. Голова лічильної комісії Світлана Верчук запитала у Олега Кіндера про його пропозиції і він вибухнув критикою щодо введення сесії.

Якщо голова територіальної комісії не має розуміння, як вести пленарне засідання, то просто передасть спеціалістам слово, щоб вони вели. Вона почала вести пленарне засідання, що спочатку будь-яке засідання починається із затвердження порядку денного. Так чи ні? Я думаю, що так

– зауважив Олег Кіндер

До речі, він сидів у ряду для запрошених, а не разом із новообраними депутатами.

Вигуки обуреного депутата Олега Кіндера перервала Світлана Верчук, яка висловила сподівання, що голова виборчої комісії врахує його зауваження.

Зрештою, порядок денний депутати ухвалили. Однак потім знову виник конфуз. Головуюча збиралася вдруге оголошувати результати виборів 25 жовтня, але її наміри перервала екс-секретарка Ковельської міської ради, депутатка від «Батьківщини» Віра Федосюк, яка сиділа поряд з Олегом Кіндером. Вона запропонувала поставити на голосування питання порядку денного щодо вже озвученої інформації голови територіальної виборчої комісії про результати виборів.

Олександра Кузьмич дослухалася до зауваження і ця інформація була підтримана новим представницьким органом місцевого самоврядування – радою. А потім до мікрофону вийшов голова Ковельської ОТГ Ігор Чайка. Він склав присягу і отримав посвідчення голови.

Ігор Чайка у своєму вітальному слові подякував усім, хто був причетний до проведення виборів 25 жовтня, депутатам попереднього скликання, багатолітньому міському голові Олегу Кіндеру, його заступникам, керівникам установ, організацій, підприємств за всі ті добрі справи, зроблені для розвитку міста, а також усім, хто в нього вірив. Він впевнений, що підтримка і довіра мешканців громади, – це той капітал, який йому «допоможе в наступні п’ять років залишитися людиною, а не стати обраним».

Голова міської територіальної виборчої комісії вручила кожному з присутніх нових депутатів посвідчення і значок депутата. Після чого передала право головувати на засіданні сесії Ігорю Чайці. І вже він надав слово Вірі Федосюк, яка вийшла до трибуни з великим оберемком червоних троянд. Як потім вона сама розповіла, там було 37 квіток, мовляв, від усього депутатського корпусу 7-го скликання.

Віра Федосюк дякувала Олегу Кіндеру за його 10-літню працю і навіть встигла перерахувати кілька проєктів, які були при ньому започатковані. Назвала утеплення шкіл, заміну дахів та вікон, відродження стадіону «Локомотив», будівництво набережної, пам’ятника «Борцям за волю України» тощо. Виступ соратниці колишнього мера міста був настільки емоційний, що навіть розчулив її саму. Віра Федосюк мало не розплакалася. Тоді на сцену піднявся Олег Кіндер, який прийняв букет троянд і щиро обійняв свою вірну виступаючу.

Після цього чутливого моменту міський голова Ігор Чайка оголосив у роботі сесії перерву до наступного тижня і закрив перше пленарне засідання.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.