У Ковелі продають літаки контрабандистів

05.02.2021 12:58
Фото: https://setam.net.ua

Державне підприємство «СЕТАМ», що створено Міністерством юстиції України для сприяння реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів або посадових осіб, продає у Ковелі два літаки Ан-2.

Ці повітряні судна, яких в народі називають «кукурудзники», знаходяться на території Ковельського міжрайонного відділу Служби безпеки України.

Перший лот – літак із державним і реєстраційним номером UR-84773. Зазначається, що «роботоздатність двигуна не перевірялась. По кузову (фюзеляжу) наявні вм’ятини, потертості відшарування фарби. Колеса в спущеному стані. Згідно висновку експерта – не може використовуватись за призначенням в поточному стані». Початкова вартість: 199 тисяч 074 гривень.

Другий лот – літак без бортового номера, однотипний, так само роботоздатність двигуна не перевірялась, а згідно висновку експерта – не може використовуватись за призначенням в поточному стані. Початкова вартість: 188 тисяч 730 гривень.

Аукціон призначили на 17 лютого 2021 року.

Нагадаємо, що в лютому 2016 року до Ковельського міжрайвідділу СБУ було доставлено розібраний Ан-2, який перед тим виявили в полі, неподалік села Софіянівка Маневицького району.

Інший «кукурудзник» (без жодних номерів на борту!) було знайдено у лісі поблизу села Кашівка Ковельського району в червні 2016 року. Під час огляду кабіни літака співробітники СБУ виявили карти та документи з інформацією щодо коридорів прольоту через державний кордон, точок злету-посадки та вивантаження товарів. За оперативною інформацією, контрабандисти переправляли до Європи бурштин, цигарки та зброю. Цей літак доставили до Ковеля 15 червня 2016 року.

До речі, в червні 2016 року на одному відомому сайті оголошень продавався «кукурудзник» за 62 тисячі гривень – в хорошому стані, щоправда без двигуна. Як стверджував продавець із Полтавської області, об’єкт продажу в 2015 році ще літав.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.