У Ковелі вшанували ліквідаторів та згадали жертв аварії на ЧАЕС
Щороку 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Тисячі людей зводили саркофаг над четвертим енергоблоком – першу захисну споруду, яка дозволила пом’якшити згубний вплив радіації, що вийшла з-під контролю.
Сьогодні у Ковелі біля пам’ятника жертвам аварії на ЧАЕС зібралися ліквідатори, вдови, переселенці із зони відчуження, представники місцевої влади, громадських організацій, – повідомляє Ковельська міська рада.
Великою мірою саме завдяки ліквідаторам аварії на ЧАЕС ми маємо можливість жити і відстоювати свою країну. Дуже багато паралелей ми нині проводимо із сьогоденням: саме з 1986 року у нас з’явились перші вимушені переселенці. Зараз ми знову приймаємо у себе людей, які втікають від уже іншої катастрофи – війни. Саме тоді ми вперше почули слово «укриття», коли був збудований саркофаг. Сьогодні це слово також увійшло в наше життя. Шановні чорнобильці, дякую за подвиг, стійкість, героїзм. Бажаю вам здоров’я, віри в себе та Україну. Тоді українці врятували світ, а сьогодні вони захистять його від тої чуми, яка прийшла на нашу землю. А ми, як влада, будемо шукати всі можливості, щоб допомогти вам вирішити проблеми
– звернувся до присутніх міський голова Ігор Чайка
За особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, виявлені самовідданість і професіоналізм, активну громадянську позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС мер вручив Подяки.
Нагородами відзначено:
Василя Борону – учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,
Миколу Кухарчука – учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,
Петра Поліщука – учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,
Любов Римарчук – вдову учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,
Олену Чеханюк – вдову учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, голову Ковельського міського осередку «Союз Чорнобиль України».
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять про мужніх людей, життя яких забрав «мирний атом». Священники Православної Церкви України відслужили панахиду.
У знак поваги та пам’яті про загиблих героїв та усіх, чиє життя забрав зловісний Чорнобиль, присутні поклали квіти до підніжжя монумента.
У тому, що було – не можна нічого змінити, але так само не можна нічого забувати. Вибух на ЧАЕС та його наслідки показали людству, що є лиха, які можуть торкатись кожного окремо та водночас усіх разом.
Тож нехай слово Чорнобиль стане постійним нагадуванням усім нам про відповідальність перед майбутніми поколіннями.
Фото Ковельської міської ради
А пенсії “чорнобильцям” як недоплачували ще задовго до початку війни, так і недоплачують.