У Ковелі жінці одночасно провели 2 операції

01.03.2021 14:51

Вперше у гінекологічному відділенні пологового будинку Ковельського МТМО провели подвійну операцію – лапароскопічну холецистектомію та двобічну кістектомію.

Про це інформують у Ковельському МТМО.

46-річній пацієнтці діагностували кілька патологій, які потребували оперативних втручань – гінекологічного та хірургічного. Жінка скаржилася на сильні больові приступи, спричинені жовчнокам’яною хворобою, кістами обох яєчників та злукової хвороби, яка розвинулась після попередніх операцій.

Щоби вберегти пацієнтку від впливу подвійної анестезії, лікарі Ковельського МТМО прийняли рішення провести симультанну операцію (тобто два оперативних втручання одночасно). Це дозволило з мінімальною травматичністю під час однієї операції позбавити жінку кількох не пов’язаних між собою патологій.

Бригадою різнофахових спеціалістів у складі акушерів-гінекологів Василя Сеника та Романа Котіка, анестезіолога Павла Сироватки, хірурга Івана Петрука та лікаря-інтерна Михайла Багряка було проведено холецистектомію (видалення жовчного міхура) та двобічну кістектомію з видалення кіст обох яєчників з роз’єднанням спайок.

Тригодинна операція пройшла успішно. Пацієнтка почувається добре та вже виписана з лікарні.

Проведення симультанної операції малоінвазивним способом стало можливим насамперед завдяки високому професіоналізму лікарів, а також забезпеченню гінекологічного відділення найсучаснішим обладнанням.

Фото Ковельського МТМО

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.