У Ковельській громаді їздитиме соціальне таксі для людей з інвалідністю

30.09.2022 11:25
Фото: 12 канал

Відтепер у Ковельській територіальній громаді є власне соціальне таксі.

Автомобіль, обладнаний усім необхідним для малобільних людей, надійшов з-за кордону. Про те, чи братимуть гроші за проїзд у цьому транспорті та хто ним зможе їздити, – повідомляє 12 канал.

Бус від ковельчан, які зараз проживають в Іспанії, отримала нещодавно Ковельська міська рада. Директорка територіального центру соціального обслуговування і надання соціальних послуг міста Ковеля Діана Возна розповідає, що даний вид послуги передбачає безоплатне перевезення осіб з інвалідністю.

З порушеннями опорно-рухового апарату, з порушеннями зору, з інтелектуальними психічними порушеннями, ну і інших маломобільних груп населення, у яких розмір пенсії не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб

– пояснює вона

Аби замовити цю автівку людині достатньо зателефонувати у терцентр, тоді фахівець із соціальної роботи завітає до замовника, аби взяти в нього необхідний для перевезення пакет документів: паспорт, ідентифікацій код, довідку МСЕК про встановлення групи інвалідності, виписку ЛКК про те, що людина має проблеми опорно-рухового апарату і довідку про розмір пенсії.

Всередині автомобіля є чотири посадкові місця та ще три – для візочників. Однією клавішею на пульті водій спускає для інвалідного візка підйомник, іншою – підіймає. У салоні є всіляке начиння, кондиціонер.

Діана Возна каже, що такий транспорт вже давно використовують різні територіальні центри України і потреби такого у Ковельській громаді дійсно була.

Тому що людина, яка не має в своєму користуванні автомобіля і в користуванні своїх законних представників, вона не має як добратись до лікувальної установи, до органів місцевого самоврядування. Ну різні потреби є в такої людини і саме цей транспорт буде призначений для того, щоб людина могла відвідати всі заклади соціальної інфраструктури

– говорить Діана Возна

На черговій сесії міськради депутати проголосували за відповідний проєкт рішення, тож тепер соціальне таксі до послуг маломобільних груп населення територіальної громади.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *