У Ковелі вперше провели імплантацію приладу для серця

03.03.2021 12:21
Фото: Ковельське МТМО

Вперше у Ковельському МТМО провели імплантацію одного з найскладніших приладів, що рятує життя людині при раптовій зупинці серця.

Про це повідомляє місьрайонне територіальне медичне об’єднання.

В операційній працювала бригада досвідчених ковельських лікарів у складі кардіохірурга, завідувача кардіохірургічного центру Ковельського МТМО Володимира Танського, анестезіологів Андрія Гуски та Анатолія Бондарчука.

Наші лікарі успішно провели операцію зі встановлення трьохкамерного кардіостимулятора з функцією дефібриляції пацієнту, який багато років страждає на дилатаційну кардіоміопатію. Він потребує трансплантації серця і перебуває у листі очікування в Ковельському МТМО.

Тож відтепер у грудях 53-річного лучанина працює своєрідна «бригада швидкої допомоги». Прилад в режимі 24/7 контролює ритм серцевих скорочень та знімає напади загрозливих для життя аритмій. До операції чоловік міг пройти без задишки лише 250 метрів. Зараз він легко долає 560 метрів за 6 хвилин‍. Чоловік ще деякий час перебуватиме під наглядом лікарів, а потім зможе повернутися до активного соціального життя.

Імплантація кардіостимулятора стала можливою за сприяння компанії «St. Jude Medical», яка є однією з найбільших світових виробників медичної техніки. Багато хворих у всьому світі гинуть, так і не дочекавшись донорського серця. Аби відтермінувати необхідність проведення пересадки органу, пацієнтам встановлюють кардіостимулятори з функцією дефібриляції.

Наразі ще троє людей, які перебувають в листі очікування на трансплантацію серця у Ковельському МТМО, готуються до операцій зі встановлення кардіостимуляторів з дефібріляторами.

Завдяки тому, що у Ковельському МТМО успішно впроваджують хірургічні методи лікування термінальної стадії серцевої недостатності, кількість пацієнтів, які готові довірити своє серце, а відтак і життя, ковельським лікарям, зростає!

Пацієнту бажаємо швидкого одужання, лікарям – щира вдячність за професіоналізм та порятунок життя!

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.