У Ковелі в поліклініці можуть розмістити хворих на коронавірус

Фото ілюстративне

Вчора, 16 жовтня, в овальній залі Волинської обласної ради відбулась розширена нарада з обговорення проблемних питань пов’язаних із значним зростанням кількості хворих на COVID-19.

Про це повідомляє обласна рада.

Як зауважила т. в. о. начальника управління охорони здоров’я ОДА, депутатка облради Людмила Тимощук, наразі розглядаються варіанти розміщення коронавірусних хворих на базі Іваничівської, Ківерцівської ЦРЛ, а також Ковельської міської поліклініки.   

Перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко зауважив, що згідно розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби Максима Степанова є необхідність  перепрофілювання закладів охорони здоров’я, які внесені до переліку закладів, що визначені для госпіталізації пацієнтів хворих на COVID-19.  

Цим розпорядженням визначені нові вимоги до закладів охорони здоров’я, що планується перепрофілювати. Тому пропоную обговорити питання чи є у нас можливість розміщення тимчасових інфекційних госпіталів в інших лікувальних закладах області окрім Луцького пологового будинку, де ця робота уже ведеться

– зауважив він

Людмила Тимощук розповіла, що згідно рекомендацій положення МОЗ України тимчасові інфекційні госпіталі не можуть бути розміщені в медичних закладах, де лікують онкохворих, де проводиться цілодобовий гемодіаліз, а також у багатопрофільних лікарнях, які надають ургентну медичну допомогу.  

Вона також запевнила, що учорашнє рішення Луцької міської ради про розгортання тимчасового інфекційного госпіталю для лікування хворих на COVID-19 на базі КП «Луцький клінічний пологовий будинок» відповідає усім вимогам профільного Міністерства.

Рішенню Луцької міської ради передувала робота комісії, яка працювала пологовому будинку та дала ряд рекомендацій та роз’яснень щодо розведення потоків та унеможливлення інфікування працівників і пацієнтів Луцького пологового будинку. Обов’язки керівника тимчасового інфекційного шпиталю наразі виконуватиме головний лікар Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич

– заувжила вона

Директор КП «Луцький клінічний пологовий будинок» Михайло Токарчук запевнив, що рішення сесії Луцькради уже виконується. За його словами, для розміщення тимчасового госпіталю звільнено 2,3 та 4 поверхи відокремленого акушерського корпусу Луцького пологового будинку.  

Наш заклад забезпечений усім необхідним обладнанням для лікування хворих на COVID-19. У нас є киснева станція, яка введена в експлуатацію у 2008 році. Є 67 кисневих точок. Ми маємо значні запаси кисню. Старша медсестра акушерського пологового відділення №1 уже погодилась працювати старшою медсестрою тимчасового інфекційного госпіталю. Окрім неї ще 15 наших працівників виявили аналогічне бажання

– зауважив він

Щодо Луцького району, то за словами голови РДА Володимира Кеца, їхні можливості уже вичерпано, адже на базі Луцької ЦРЛ уже розміщено 106 ліжкомісць для хворих на COVID-19, а це і максимум можливого, каже він. Мовляв, у райлікарні залишається лише 104 ліжка на інші потреби закладу, якщо і їх забрати, то під загрозою опиниться подальше функціонування лікарні.

Своєю чергою виконувач повноважень Луцького міського голови  Григорій Пустовіт  зауважив, що із існуючих медичних закладів Луцька більше немає жодного, який би відповідав новим вимогам МОЗ.

Луцька міська клінічна лікарня-ургентна. Ми будемо шукати інші додаткові варіанти, у тому числі і дитячі садочки і оздоровчі табори

– сказав він

Він також додав, що у Луцьку також розташовується Державна установа «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Волинській області», однак цей медичний заклад у відомстві профільного Міністерства, наголосив він.

Людмила Тимощук розповіла, що уже вивчала це питання.

Це – госпіталь МВС. Там на сьогоднішній день є 60 ліжок. Однак під’єднання кисню там майже відсутнє. Остаточне рішення про його перепрофілювання має прийматись на рівні профільного Міністерства

– зауважила вона

Відтак, за дорученням керівництва області управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації буде направлено лист на адресу Міністерства внутрішніх справ України із проханням розглянути можливість розміщення на базі ДУ «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Волинській області» тимчасового інфекційного шпиталю.


Вам може бути цікаво

Про помилкове ставлення до коронавірусу та досвід США

На Ковельщині знову фальсифікують дані по коронавірусу

Чи потрібно дітям носити маски?

Уряд посилюватиме карантин по-новому

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.