У Ковельському історичному музеї виставили нові воєнні експонати

15.06.2022 о 09:07 · 2 хв читання

У Ковельському історичному музеї оновлена тематична експозиція «Україна незламна». Вона відтворює хронологію подій, що переживає наша держава від осені 2013 року.

Виставка складається з двох розділів. Перший – присвячений Революції Гідності і Небесній Сотні. Другий – відтворює події війни 2014-2022 років, – повідомляє Ковельська міська рада з посиланням на історичний музей.

У музейній залі уже були представлені залишки зброї, що використовувалася на Донбасі у зоні проведення АТО і ООС, бойові прапори Національної Гвардії України і ЗСУ, шеврони, світлини та особисті речі ковельчан – оборонців рідної землі.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну працівники музею продовжили збір експонатів. Адже потрібно зафіксувати увесь перебіг незламного спротиву українського народу проти загарбників. Це дасть змогу мовою артефактів розповісти про те, що відбувається нині, нашим дітям, онукам, прийдешнім поколінням.

Завдяки сприянню та ініціативі одного з полковників ЗСУ, а також українських саперів музей отримав речі з фронту: форму військовослужбовців російської федерації, спальний мішок ворога, кілька рюкзаків, два бронежилети, карімат, чохли для спорядження, фляги для води, саперну лопату, нарукавні знаки, нашивки з написами прізвищ та назв військових формувань. Ще одне свідчення кривавих злочинів окупантів – передана у музей зброя.

Варто зауважити, що серед експонатів музейники відшукали сержантську книжку, де зазначений перелік 14-ти осіб з персональними даними військовослужбовців країни-окупанта. Це – рядові солдати різних національностей (башкири, чуваші, азербайджанець, таджик, росіяни). Саме вони здійснювали злочини у Бучі та Ніжині.

Переконані, що війна незабаром закінчиться, і лише експонати в музеї нагадуватимуть про ці жахливі часи.

Віримо у Збройні Сили України та нашу Перемогу!

Фото Ковельського історичного музею

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X