У Ковельському міськрайонному суді працюватиме новий суддя, який у минулому був прокурором

06.03.2024 о 09:46 · 4 хв читання
Джерело: «Сила правди»

Вища кваліфікаційна комісія суддів України за результатами співбесіди рекомендувала призначити на посаду судді Ковельського міськрайонного суду Володимира Губаря, який у минулому був прокурором, а до цього конкурсу мав адвокатську практику. На співбесіді у кандидата цікавилися, чому на нього раніше скаржилися до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Про це сьогодні повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з посиланням на співбесіду ВККС з кандидатом до Ковельського міськрайонного суду, яка відбулась 13 лютого 2024 року.

Нагадаємо, у вересні 2023 року в Україні розпочався конкурс на посади суддів у місцеві загальні, адміністративні та господарські суди. У межах цього конкурсу для Волинської області шукали одного суддю у Господарський суд, двох – у Волинський окружний адміністративний суд та 10 суддів у міські, міськрайонні та районні суди. 

Зокрема до Ковельського міськрайонного суду оголошувався добір на три вакантних посади. З-поміж кандидатів до цього суду у грудні 2023-го переможцями визначили Руслана СмалюхаОксану Овсієнко та Володимира Губаря

З Володимиром Губарем члени комісії ВККС провели фінальну співбесіду 13 лютого 2024-го.

ВККС провела співбесіду з кандидатом на посаду судді Володимиром Губарем / Джерело: «Сила правди»

На співбесіді Губар розповів, що тривалий час працював в органах прокуратури Рівненської області, а після цього зайнявся адвокатською діяльністю.

У 2007 році я звільнився з прокуратури та працював юрисконсультом на низці підприємств. У 2008 році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і відтоді здійснюю адвокатську практику

– повідомив Володимир Губар

Водночас у кандидата запитали, чому на нього раніше скаржилися до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури й призупиняли його адвокатську діяльність. На це Володимир Губар пояснив, що справа стосувалася участі у судовому процесі щодо банкрутства підприємства. Адвокат спочатку представляв інтереси самого підприємства, а пізніше – одного з його кредиторів. Через це керуючий процесом банкрутства звернувся зі скаргою на адвоката, бо побачив у цьому конфлікт інтересів.

Володимир Губар пояснив, що мав дозвіл від підприємства представляти інтереси його кредитора.

Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури області (Рівненської, – ред. ) я надав усі відповідні документи й комісія закрила дисциплінарне провадження. Однак арбітражний керуючий оскаржив це рішення до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, яка ухвалила своє рішення. Я оскаржив це рішення в суді. Суд задовольнив мій позов і зазначив, що конфлікт інтересів був відсутній  

– заявив Губар

За результатами співбесіди адвоката рекомендували призначити суддею Ковельського міськрайонного суду. Надалі Вища рада правосуддя має зробити відповідне подання Президентові України про призначення.

Згідно з декларацією за 2022 рік, Володимир Губар є засновником однойменного адвокатського бюро – «Адвокатське бюро Губара Володимира». Він заснував його у 2017 році у Рівному. У 2022 році Губар отримав від власного бюро 174,2 тисячі гривень як поворотну фінансову допомогу, а інших офіційних доходів не мав. Загалом впродовж 2017-2022 років Володимир Губар одержав від бюро 503,5 тисячі гривень у вигляді поворотної фінансової допомоги.

Серед майна претендент на посаду судді вказував квартиру на 51,1 квадратного метра у Чернігові, якою володіє разом з батьками. Також зазначав власну квартиру на 34,5 квадрата у Рівному та право користування квартирою на 67,2 квадрата також у Рівному, якою володіють його син Максим та донька Аліна.

У декларації він також зазначив Наталію Губар, з якою вони спільно проживають. Вона є власницею створеного у 2017 році «Адвокатського бюро Губар Наталії». Окрім того, є співзасновницею ТОВ «РЛЗ ЛТД», основний вид діяльності якого – «лиття чавуну».

За 2022 рік Наталія Губар отримала 11,8 тисячі гривень соціальних виплат та майже сім тисяч гривень від надання майна в оренду ТОВ «Західна агровиробнича компанія». Також одержала 95,7 тисячі гривень поворотної фінансової допомоги від власного адвокатського бюро. Серед майна Наталія Губар мала у співвласності з батьками квартиру на 88 квадратних метрів у селищі Гоща та володіла двома земельними ділянками площею 0,2 га та 1,5 га у селі Невірків на Рівненщині.

Володимир Губар офіційно зберігав 3800 доларів США, а Наталія Губар – 4100 доларів США готівкою. 

Варто додати, з іншим кандидатом на посаду судді у Ковельському міськрайонному суді Русланом Смалюхом співбесіду запланували на 7 березня 2024-го. Співбесіду з Оксаною Овсієнко ВККС відклала.

Раніше журналісти розповідали, як відбувались співбесіди з кандидатами на посаду суддів Волинського адміністративного суду Назаром Стециком та Віталієм Шепелюком. До одного з кандидатів у ВККС було чимало питань через майно родини, іншого тестували на знання суддівських повноважень. 

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. А чому ніяк не затвердять Іванну Окостень? Багато років вона числиться суддею, отримує зарплату, ходить на роботу, а здійснювати правосуддя не може.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X