У Ковельському музеї зберігаються монети Російської імперії

У Ковельському історичному музеї зберігають унікальні монети, що були випущені ще у Російській імперії.
Про це повідомляється на сторінці закладу у Фейсбуці.
Один з експонатів – монета номіналом 2 копійки – мідна, круглої форми, діаметром 34 мм та вагою 22 г. Випущена у 1757 році.
Згідно опису наукової співробітниці музею Василини Столярчук, на аверсі у центрі монетного поля зображений вензель Єлизавети I, що являє собою об’єднання літер «Є» (Єлизавета) і латинської «P» (Петрівна), повторені в дзеркальному відображенні. Над вензелем імператорська корона, ліворуч і праворуч від вензеля вказаний рік, розділений на дві частини – «17» і «57». Навколо зображені лаврова і пальмова гілочки, внизу зав’язані на вузлик бантом. Реверс (зворотний бік): в центрі монети – рельєфне зображення Юрія Змієборця на коні, який списом вбиває крилатого змія. Нижче півколом розміщена стрічка з позначенням номіналу : «ДВЕ КОПЕЙКИ». Гурт монети сітчастий.
Аверс Реверс
Інша мідна монета, що також є цінним експонатом, датується 1852 роком.
За часів правління Миколи I проводилася грошова реформа, за якою срібний рубль вважався основною одиницею. До 1848 року номінал мідних монет позначався у сріблі (три з половиною мідні монети вважали за одну срібну копійку). На аверсі монети в центрі зображено вензель Миколи I – стилізована літера «Н» (від рос. – «Николай»), над якою розміщена корона Російської імперії, нижче, під літерою – римська цифра «I». На реверсі бачимо в центрі монетного поля легенду : «КОПЕЙКА. 1852». Вище – корона Російської імперії. Монетний двір не вказаний.
Аверс Реверс
Фото Ковельського історичного музею
Більше про

Коментарі