У Ковельському районі мама чотирьох діток віддала нирку своєму чоловікові

15.05.2023 о 09:50 · 4 хв читання
Фото: «ВолиньPost»

Ця історія про справжнє кохання та взаємопожертву. Тетяна Повх із села Велимче Ковельського району вирішила віддати нирку своєму чоловікові, який уже 8 років був на гемодіалізі. Вчинок жінки розчулив навіть лікарів.

Про це пише «ВолиньPost».

Тетяна і Сергій у шлюбі вже 16 років. Мають четверо діток: старшому – 16 років, далі 14-річна донечка, 12-річний син і 8-річна доня. І єдине, що заважало повному щастю родини, – хвороба глави сімейства. Важкий діагноз – хронічний гломерулонефрит, дві нирки абсолютно не робочі. 42-річний чоловік уже 8 років тричі на тиждень їздив у Ратне на гемодіаліз – а це до 30 кілометрів. І з кожним роком йому ставало все гірше і гірше. Навіть ходити уже було важко.

Любляча дружина дивилася на свого коханого – і серце стискалося від болю. Боліло йому – боліло і їй. Адже усі роки вони прожили у коханні та взаємоповазі. Одного дня у неї виник план із порятунку коханого.

Я поговорила з ним, сказала, якщо моя нирка йому підійде, то підемо на пересадку. Та він не хотів, бо переживав за моє здоров’я

– розповідає Тетяна

Зрештою, Сергій погодився. Бо ж розумів: є дуже мала ймовірність того, що орган дружини йому підійде. Потрібно було пройти аналіз на сумісність. І що ви думаєте? Нирка Тетяни більш як на 90 відсотків підійшла її чоловіку! Це для Тетяни було знаком, що її рішення правильне.

Операцію робили в обласній лікарні у Луцьку, у відділенні трансплантології. Жінка розповідає, перед пересадкою обоє були спокійні, налаштувалися, що все мине добре. І справді, трансплантація пройшла досить легко і успішно. Обох перевели в реанімацію. Першою від наркозу відійшла Тетяна, побачила поруч свого чоловіка і з полегшенням зітхнула, думала, що усе найважче уже позаду. Але помилилася. За 4 години після пересадки уночі медперсонал помітив, що сеча у новій нирці Сергія не виділяється, на УЗД показало, що до пересадженого органу немає кровотоку…

Коли Тетяна побачила як метушиться медперсонал, одразу зрозуміла: з чоловіком не все гаразд. А коли його забирали з реанімації і знову везли в операційну, мовчки проводжала коханого поглядом і молилася.

Вона не знає, скільки тривала операція, час для неї наче зупинився. Ці години були настільки важкими, що жінка заледве їх пережила. А коли чоловіка знову повернули в реанімацію – не могла стримати сліз.

Надовго запам’ятають цей випадок і самі лікарі, які проводили пересадку. Завідувач відділення трансплантації Михайло Загрійчук навіть поділився цією історією на своїй сторінці в соцмережі.

Пересадка пройшла наскільки гладко, що хтось в операційній порівняв її з апендицитом. Але наша робота, на жаль, не завжди про ідеальні історії. Інколи бувають ускладнення, які від тебе не залежать, але перетворюють все на суцільний жах. Через чотири години після операції у Сергія різко пропала сеча, я ніколи не забуду нічний дзвінок від колеги Тетяни Мегалеги, яка тоді чергувала: «У нас біда, в нирці нема кровотоку, я викликаю всіх, коли ви будете?» Мало хто з нас пам’ятає, як дістався в лікарню, хтось вперше в житті – по зустрічній смузі на аварійках, дехто – на таксі з проханням летіти! Думки були одні: чи встигнемо?

– згадує Михайло Загрійчук

Лікар додав: коли нирку повторно дістали, орган був фактично без ознак життя, в артерії була бляшка, яка відірвалась і повністю її перекрила.

Ми за лічені хвилини відмили нирку, перешили артерію, але в очах кожного читались розпач та сльози. Я тримав нирку в руках, а всі дивились на неї, і мені здалося, що всі молились. Тишу в операційній порушила медпрацівниця, вона буквально закричала: «Дивіться, дивіться – сеча з’явилась. Слава Богу, я знала!»

– продовжує Михайло Загрійчук

Виписували Сергія у березні цього року – з ідеальною функцією нирки і з хорошими аналізами. І все це за три тижні після трансплантації! Тетяна дуже вдячна рятівникам свого коханого.

Це справді неймовірні лікарі і медперсонал. Дуже хочу подякувати Тетяні Мегалезі, Михайлу Загрійчуку і всьому відділенню, вони з нами перебували 24 на 7. Це найкращі медики у нашому житті

каже Тетяна Повх

До речі, сама жінка не відчуває відсутності однієї нирки. Каже, почувається чудово. А от життя її Сергія змінилося на краще. Йому уже не потрібно їздити на виснажливий гемодіаліз, значно покращилося його самопочуття. І з кожним днем чоловікові стає все краще.

Невимовно радіють, що батьки знову вдома, і діти. Вони випроваджували їх у Луцьк на операцію з обіймами і слізьми, бо дуже переживали. Правда, коли мама з татом повернулися, всі знову і обіймалися, і плакали. Але це вже були сльози щастя.

Ірина БУРА

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X