У Ковельському районі підтопило гектари угідь

20.03.2021 11:48

Понад 1200 гектарів сільськогосподарських угідь підтоплено у Забродівській громаді. Це трапилося через весняну повінь.

«Суспільне» побувало у громаді та поспілкувалося з місцевими мешканцями та урядниками.

Жителька села Заброди Тетяна Корнелюк розповіла, що у воді стоять сінокосні угіддя. За її словами, у селі Якушів річка Вижівка затопила людям городи.

Через підтоплення 25 соток землі Степана Корпача перетворилися на заплаву річки. У його сусіда город також «затонув». Однак чоловік бачить і позитив, оскільки близько до хати підпливають лебеді і їх вдається годувати хлібом. Хоча така пожива для птахи є шкідливою.

Зі слів начальника регіонального офісу водних ресурсів, громаду підтоплює, бо магістральний канал «Річка Хлинище» потребує очистки та капітального ремонту. Посадовець каже: його капітально не ремонтували понад 30 років.

Якщо опади будуть прибувати і вода затримається надовго, це зашкодить і городам, і пасовищам

– каже заступник начальника Волинського регіонального офісу водних ресурсів Михайло Тимощук

На розчищення магістрального каналу потрібно 1 мільйон 250 тисяч гривень. Сільська рада готова співфінансувати роботи і вже надала гарантійне зобов’язання в межах 600 тисяч гривень.

Зі слів голови громади Миколи Калачука, на території громади є можливість вирощувати різні культури, та якщо ситуація не зміниться, в людей зникне бажання працювати. Наразі ніхто з селян за компенсацією через затоплені угіддя до сільської ради не звертався ні в цьому, ні в минулому році.

Станом на 19 березня, ситуація з рівнем води на Волині стабільна і прогнозована. Найбільше підтопило територію колишнього Ратнівського, а нині Ковельського району, де розташовані села Забродівської громади, каже метеорологиня

– повідомила начальниця відділу гідрології обласного гідрометцентр Любов Жайворонок

Стир – єдина річка на Волині, де рівень води наразі зростає. За останню добу вода піднялася на 5 сантиметрів, каже Любов Жайворонок. Додає: в інших водоймах області рівень води спадає.

Фото: «Суспільне Волинь»

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *