У Ковельському районі є озеро, де втопилося найбільше людей

20.02.2022 15:11
Фото: «Вісник+К»

Історії про монстрів, які живуть у річках та озерах, є чи не в кожній країні. У Ковельському районі також є чимало легенд про загадкових мешканців озер.

Про це пише Наталка Слюсар у виданні «Вісник+К».

Зойки і рев віщують появу потопельника

Лиху славу має одне з шести озер заказника «Згоранські озера» – Лісне. Це у колишньому Любомльському, а нині Ковельському районі. І хоч розташоване воно у мальовничій місцині серед високих сосон та пагорбів, сюди навіть жителі навколишніх сіл не часто приходять. А тим паче остерігаються тут купатися. Кажуть, що у водоймі, глибина якої ледь сягає чотирьох метрів, загинуло більше людей, ніж в усіх озерах вкупі взятих. Чому – пояснити ніхто не може. У селі Сильне, неподалік якого розкинулося озеро, люди розповідають, що не раз чули загадкові звуки – нелюдські зойки, тужливий рев. Кажуть, що то нечистий бешкетує напередодні загибелі душі. І дійсно, селяни підмітили, що після незрозумілого виття озеро забирає людські життя.  

Рибалки переповідали, як у Лісному щось бовтається, свистить і кричить. З покоління у покоління переказують, нібито там нечиста сила водиться. Ці чутки частково знайшли підтвердження у кінці 70-х років. Тоді місцевим рибалкам у невід потрапило справжнє чудовисько: голова була подібна на людську, а лапи нагадували долоні. Та цей звір, кажуть, виявився… старезною видрою, яку нібито потім застрелили. Шкура істоти була величезною – 180 сантиметрів (зазвичай ці тварини вполовину менші). А ще у Лісному, як і в інших навколишніх озерах, не раз виловлювали дуже старих щук, які так поросли мохом, були заплутані у водоростях, що теж видавалися монстрами.

Легенди Лісного довгі роки підтримував покійний дід Тарас Барило з Гуменців. Його ще називали «вічним дідом». Тож він використовував переляк людей у своїх інтересах. Ходили чутки, що вночі по Лісному нечиста сила вогні палить. А то дід Тарас випливав на човні, розкидав по воді солому і підпалював. Ну і хто, скажіть, після такого піде туди рибалити? Слава про «сильненського» монстра докотилася до столиці, і про нього один з телеканалів зняв сюжет у програму «Паралельний світ».

Американський телеканал знімав фільм

Світову ж славу здобуло волинське чудовисько з озера біля села Сомин колишнього Турійського, а нині Ковельського району. Подейкують, що понад 30 років тому тут бачили тварюку зі зміїною головою і тулубом крокодила. Інша легенда каже що у Соминському озері вікує велетенський древній сом. Ще одна версія стверджує: у водоймі водиться доісторична акула. Щоб переконатися, що з цього правда, на Волинь навіть приїжджав відомий режисер і рибалка Джеремі Вейд і знімав фільм для американського телеканалу «Діскавері».

Джеремі приїхав зі своєю командою у вересні 2012 року. Сюжет про наше озеро увійшов до одного із сезонів «Річкових монстрів»

– охоче розповів староста Іван Сусь

Воно й не дивно, адже все село було раде допомогти знімальній групі.

Ведучий Джеремі Вейд по всьому світу шукає докази існування невідомих раніше морських і річкових потвор. Щоб з’ясувати, чи дійсно всі ці істоти такі небезпечні, британець затіває екстремальну риболовлю на берегах знаменитих озер і річок Бразилії, Америки, Австралії, Конго, Німеччини тощо. Для зйомок в Україні він вибрав волинське озеро.

Джеремі Вейд / Фото: https://naohoty.net

Мешканці Сомина охоче допомагали відтворювати для зйомок різні сцени, зокрема, організували «для камери» свято Івана Купала, «оживляли» легенду з життя «соминського чудовиська», робили муляжі. Вейд був вражений – так, як на Волині, його знімальну групу ніде не приймали. Українська кухня – борщ, вареники – їм дуже сподобалась.

Щоправда, нічого на Сомині знаменитий рибалка так і не піймав: три дні сидів зі своїми «крутими» вудками – і хоч би тобі якусь маленьку плотвичку зловив. Хоч місцеві кажуть, що ловлять тут сомів по декілька десятків кілограмів. Може, стало прикро йому через це, тому з багатьох годин записаного матеріалу до самого фільму увійшло дуже мало. Відзнятий матеріал на згадку жителям Сомина знаменитий режисер також не дав.

Поділитися:

Коментарі

  1. В 21 столітті в нечисту силу вірять лише тупі, безграмотні долбойоби, які відстали в розвитку мозку.

    1. Тупі безграмотні довбойоби не вірять в очевидне та в існування нечистої сили.

  2. Мені розповідали місцеві жителі , що в озері Лісовому колись давно , напередодні весілля втопилися молодята . Їхні тіла так і не знайшли , тому що там подвійне дно . З тої пори наречена співає перед новим потепельником .
    Іще , коли довго стояти на одному місці , то відчувається засмоктування ніг у пісок . Перевірила на собі .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *