У Ковельському районі збудують ще один міжнародний пункт пропуску

18.05.2022 17:02

Голова Волинської обласної ради Григорій Недопад провів робочу зустріч з польською делегацією урядників повіту і гміни Влодава. Ключове питання – будівництво міжнародного пункту пропуску у Ковельському районі на межі Шацької та Влодавської громад і налагодження малого прикордонного руху.

На Волинь представники місцевого самоврядування Влодави навідуються не вперше. З Шацькою громадою їх пов’язують давні партнерські стосунки, у традиції – щорічні дні добросусідства. А минулого року Волиньрада спільно з Влодавою успішно реалізували туристично-культурний мультипроєкт прикордонного поозер’я, розпочали ще один у музейній царині, – повідомляє пресслужба обласної ради.

Та як зауважив очільник польської делегації, староста повіту Влодави Анжей Романчук, цього разу їхній візит особливий.

Найперше ми хотіли наших добрих друзів волинян і увесь український народ підтримати у цей лихий час і запевнити, що Польща солідарна з Україною. Ми і надалі надаватимемо усіляку підтримку, щоб допомогти здолати агресора, який – і наш ворог також. Ми маємо намір допомагати вам і у післявоєнному відновленні

– зазначив посадовець

Війт гміни Влодава Даріуш Семенюк запевнив, що його громада щиро піклується про вимушених українських біженців. З місцевого бюджету гміна виділила додаткові кошти на забезпечення родин з дітьми, для школярів організували навчання. Сьогодні ж вони привезли гуманітарну допомогу для Шацької громади, адже тут прихистили понад півтори тисячі переселенців. І це не останній вантаж.

Голова обласної ради Григорій Недопад та Шацький селищний голова Сергій Карпук висловили вдячність своїм польським колегам за всебічну допомогу та підтримку, а також обговорили перспективу розвитку взаємин, пов’язану із відкриттям пункту пропуску «Адамчуки-Збереже».

На цій ділянці кордону Волині дуже потрібен пункт пропуску, який би пожвавив малий прикордонний рух. Під час днів добросусідства, коли через Західний буг зводиться понтонна переправа, упродовж дня кордон перетинають до 10 тисяч людей з обох боків, а транспортна спроможність є не меншою за 500 автомобілів на добу. Перспективність цього міжнародного переходу я особисто детально обговорив із заступником міністра інфраструктури та заручився його підтримкою

– зазначив Григорій Недопад

Він також зауважив, що готуючись до впровадження цього проєкту, область поліпшувала інфраструктуру. Зокрема, у напрямку майбутнього автомобільного переходу збудовано нове дорожнє полотно, облаштовано велодоріжки та тротуари. А голова Шацької громади Сергій Карпук додав, що уже виготовлено схему облаштування майбутнього об’єкту.

Польські колеги теж палко підтримують ідею будівництва пункту пропуску. Староста Анжей Романчук зазначив, що на території Влодавського повіту немає жодного міжнародного переходу. І його поява мала б значний ефект у пожвавленні економічних, туристичних, культурно-мистецьких взаємин між Волинню та Влодавою зокрема та обома державами загалом.

Під час обговорення партнери домовилися, що до реалізації цієї ініціативи кожен зі свого боку долучить урядовців та парламентарів. Наступну зустріч уже за участю ширшого кола фахівців запланували на червень.

Фото пресслужби Волинської обласної ради

Поділитися:

Коментарі

 1. Новый пункт – цэ добрэ.))
  Но так ли сейчас необходимо???
  Вы деньги людям заплатите!!!!
  Множество людей вот уже месяц ждут социальных выплат. Многие уже совершенно без средств к существованию!!!!!
  А вы всё пункты строите, да деревья валите по Ковелю. А о жизнях простых людей кто будет думать???

  1. Як же ви не розумієте що Україну давно поділили. Зараз поляки зроблятл вигляд що заступляться за Волинь перед РФ і гарненько відтяпають її у межах 1939 року. Але ж доти треба все підготувати…

  2. Ещё не одно молодое дерево не срезали,а соцвыплаты потехоньку выплачиваются они во много превышают запланированые.

 2. Скільки можна Волинській облдержадміністрації говорити про цей пункт пропуску “Адамчуки-Збереже’ і нічого для його будівництва не робити? Мова про його будівництво почалась , на скільки я пам’ятаю, у 2007 році. До сьогоднішнього дня там немає дороги, земельна ділянка не відводиться, проектна документація для будівництва не розробляється. Ще необхідно будувати міст довжиною 1,5 км через р. Західний Буг. Необхідна лінія електропередач. Крім тицяньня пальцем в карту нічого насправді не відбувається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.