Україна пішла на поступки Польщі для розблокування автопереходу «Ягодин-Дорогуськ»

07.05.2023 о 18:45 · 2 хв читання
Фото: Держприкордонслужба

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що знайдено рішення для розблокування автопереходу «Ягодин-Дорогуськ», який заблокований від ранку 4 травня.

Так, сьогодні, 7 травня стало відомо, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури ухвалило рішення тимчасово призупинити вимогу щодо наявності дозволів для польських перевізників, які здійснюють перевезення до України з будь-якої країни Європейського Союзу, – повідомляє ZAXID.NET.

Як пояснили в Мінінфраструктури, це рішення покликане вирішити ситуацію із блокуванням пункту пропуску «Ягодин-Дорогуськ» з боку польських перевізників і задовольнити одну з ключових претензій страйкарів. Вони вимагали скасувати накладання штрафів за відсутність дозволів для перевезень до України з третіх країн ЄС.

Наша позиція однозначна: такі перевезення не підпадають під Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення та не є двосторонніми, а відповідно потребують наявності дозволів. Наразі ми надіслали лист до Єврокомісії щодо надання роз’ясненням та на цей час призупиняємо накладення штрафів. Окремо підкреслю: з початку цього року Укртрансбезпека склала лише 4 таких постанови на польських перевізників

– зазначив Олександр Кубраков

Таким чином, з 8 травня польські перевізники зможуть виконувати перевезення з будь-якої країни Євросоюзу до України без відповідних дозволів та вимог щодо екологічних стандартів транспортних засобів.

Зараз понад 5 тисяч вантажівок не можуть перетнути наш найбільший пункт пропуску. Розподілити вантажопотік в умовах обмеженої пропускної здатності та блокади морських портів неможливо. Ми вдячні нашим польським друзям за постійну підтримку у протистоянні із агресором та розраховуємо на подальший діалог для розблокування кордону. Ми зробили перший крок, чекаємо на крок назустріч

– підкреслив заступник міністра Сергій Деркач

Водночас у міністерстві нагадали, що, відповідно до угоди між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення, двосторонні та транзитні перевезення не підпадають під вимогу отримання дозволів.

Нагадаємо, від ранку 4 травня польською стороною було призупинене оформлення вантажних автомобілів на в’їзд та виїзд. На виїзд із Польщі (в’їзд в Україну) пропускають лише транспорт, який перевозить гуманітарну допомогу, небезпечні вантажі та тварин. Така ситуація склалася через страйк польських перевізників перед пунктом пропуску «Дорогуськ». Серед вимог протестувальників – повернення дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень для українських перевізників на в’їзді до Польщі. Йдеться також про застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується до польських перевізників.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Ті полякі це настоящі придуркі , і хто б шо там не говорив , що вони помогли нам на початку війни і зараз помагають , це їхня держава помагає і заставляє помагати бо знають що наступні вони….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X