У районній адміністрації обговорили проблему багатокілометрових черг вантажівок на кордоні

16.06.2022 о 10:54 · 3 хв читання
Фото: 12 канал

Останнім часом, внаслідок російської агресії, Україна позбавлена можливості здійснювати експорт продукції через морські порти. У зв’язку з цим, значна частина вітчизняних експортерів вимушено переорієнтувалась на доправлення вантажів через західний кордон автомобільним транспортом. Як результат, зокрема, до пункту пропуску «Ягодин», що розташований на території Ковельського району, утворились чималі черги великогабаритного автотранспорту, а відтак, водіям фур доводиться очікувати по декілька діб.

Зважаючи на гостроту проблеми учора, 15 червня, голова Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен провела робочу нараду з керівниками установ і служб, причетних до організації міжнародних вантажних перевезень територією району, скликану за ініціативи та безпосередньої участі тимчасово виконуючого обов’язки начальника Волинської митниці Миколи Татарчука, – повідомляє сьогодні РВА.

У нараді також взяли участь голова Ковельської районної ради В’ячеслав Шворак, начальник Служби автомобільних доріг Волині Анатолій Посполітак, начальник Ковельського районного управління поліції Андрій Литвин, голова ради Волинсько-Рівненського регіону Асоціації міжнародних перевізників України Віктор Козак, начальник відділу прикордонної служби «Рівне» 6-го прикордонного Волинського загону Володимир Лопатнюк, Вишнівський сільський голова Віктор Сущик, власник кемпінгу «Машівський бір» Микола Матвійчук.

Фото Ковельської районної військової адміністрації

Як зазначила Ольга Черен, питання пришвидшення проходження вантажів на митниці Республіки Польща, зокрема ветеринарного і фіто-санітарного контролю, на чому наполягають автоперевізники, є предметом активного діалогу відповідних структур на міждержавному рівні. Завдання органів виконавчої влади і місцевого самоврядування та низки установ і служб – створення побутових зручностей для водіїв, забезпечення безпеки та громадського порядку, адже у найближчій перспективі товаропотік через пункти пропуску Волинської митниці не зменшуватиметься.

Учасники наради проінформували про заходи, що вживаються з цією метою, висловили конкретні пропозиції, визначили завдання, які необхідно здійснити невідкладно. Зокрема, йдеться про облаштування і забезпечення подальшого обслуговування додаткових санітарних зон (біотуалетів, сміттєвих баків) на ділянці автотраси Ковель-Ягодин, де вони відсутні, будівництва третьої смуги автошляху на окремих відрізках, інформування перевізників про комплекс побутових і торговельних послуг, які можна отримати на АЗС, в закладах торгівлі та громадського харчування, наявну мережу лікувальних, аптечних закладів, розташованих у прикордонних населених пунктах району.

Дане питання і надалі залишатиметься на постійному контролі районної влади, тож уже невдовзі для перевізників буде надана більш детальна інформація про вжиті заходи для поліпшення умов їх перебування у прикордонній зоні на Ковельщині.


Як повідомила «Ковель media» пресслужба Волинського прикордонного загону, 14 червня в пункті пропуску «Ягодин» відбулася чотиристороння зустріч Прикордонних Уповноважених України й Польщі по Волинській та Надбужанській ділянках, за участі представників митних служб Сторін.

Під час зустрічі обговорили питання збільшення пропускної спроможності вантажних транспортних засобів, які перетинають державний кордон в пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ». Очікується, що за зміну (12 годин) оформлятимуть до 800 вантажівок в обох напрямках. Як відомо, потік вантажних автомобілів на українсько-польській ділянці значно зріс. Аби пришвидшити їх оформлення та забезпечити ритмічність роботи пунктів пропуску, сторони домовилися про спрощення прикордонно-митних процедур.

Крім того, розглянули потенціал пілотного проєкту щодо збільшення вантажопотоку через пункт пропуску «Устилуг-Зосін».

Зазначимо, що контрольні служби обох Сторін докладають максимум зусиль задля забезпечення безперебійності руху через кордон як легкових, так і вантажних транспортних засобів.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X