На «Ягодині» у черзі – 2400 вантажівок: митники закликають обирати інші пункти пропуску

03.09.2022 о 11:17 · 2 хв читання
Фото: Суспільне Волинь

На міжнародному пункті пропуску «Ягодин», учора, 2 вересня, зафіксували 50-кілометрову чергу, у якій знаходяться 2 400 вантажних автомобілів. Попередні домовленості на українсько-польському рівні про збільшення пропуску авто досі не запрацювали.

Про це розповіла Суспільному речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

З її слів, черга на «Ягодині» зберігається вже декілька днів поспіль.

Була чотирьохстороння зустріч між митними і прикордонними органами. Ми тоді домовлялися, що збільшимо кількість пропущених авто до 400 за зміну. Зміна – це 12 годин, а за добу – 800. Станом на сьогодні, не досягнуто такої кількості. В цю ніч було оформлено 189 авто, що вкрай мало

– говорить речниця
Валентина Черниш / Фото: Суспільне Луцьк

Нововведення в організації руху авто на пунктах пропуску

На українсько-польському кордоні з 1 вересня запровадили зміни, які стосуються впорядкування руху вантажівок через наявні пункти пропуску, – зазначила Валентина Черниш.

Пунктів пропуску на українсько-польському кордоні є вісім. Речниця митниці каже: «Устилуг» і «Ягодин» перебувають у зоні діяльності Волинської митниці, решта – у підпорядкуванні Львівської митниці.

Наразі у «Ягодині» пропускають рейсові автобуси і вантажні транспортні засоби загальною масою понад 7,5 тонн, в «Устилузі» – до 7,5 тонн, які не потребують фітосанітарного або ветеринарного контролю. Такі зміни відповідно до пілотного проєкту триватимуть до 30 листопада.

«Змінилася структура експорту», – речниця Волинської митниці

Нововведення, ймовірно, врегулюють великі черги водіїв фур, – каже Валентина Черниш, які зараз експортують українську продукцію через автомобільні пункти пропуску.

На «Ягодині» було припинено перевезення легкових транспортних засобів для того, аби дати «річечку» для фур із товаром, які зараз везуть товари – олію, зерно, кукурудзу. У нас помінялася структура експорту. Мусимо сказати, що до сьогодні нам не вдалося врегулювати цієї проблеми

– зазначила речниця

Станом на 2 вересня польський центр з оформлення документів не запрацював, – говорить Валентина Черниш. Волинські митники рекомендують водіям вантажівок, котрим потрібно пройти фітосанітарний та ветеринарний контролі, прямувати у пункти пропуску, що у Львівській області, які менш завантажені.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Уявляю 1943рік і –В Ковелі на станції стоїть 1000 вагонів з одягом олією ……. Чи треба таке повідомляти ?

    1. Не хто-небудь повідомляє, а Волинська митниця повідомляє! На сполох б’є, закликає водіїв фур не їхати на Ягодин!

  2. Черги 50 км ніколи не було,максимум від Годович.
    Вона булаб меншою якби поліцейськи з Любомльського посту за гроші не водилиб без черги фури до митниці.Або не пропускали би їх біля готелю за гроші.Фури місцевих (Любомльських) бізнесменів ,поліціянтів,сбушників і тд. Активісти дорогу перекривають,і простих водіїв вертають ,якщо зуміють,а “кортеж” з 3-5 фур під супроводом “проблискових маячків” не завернуть…
    І не розказуйте що “мусора” так проводять без черги щось важливе…за стільки часу всі машини вже “примількались” і всі знають хто власники тих машин…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X