Рух через пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ» знову заблоковано поляками

09.02.2024 о 13:15 · 3 хв читання

За інформацією, отриманою від Прикордонної варти Республіки Польща, сьогодні, 9 лютого, польські фермери розпочали страйк перед пунктом пропуску «Дорогуськ – Ягодин» зі сторони Польщі.

Про це повідомляє пресслужба Волинського прикордонного загону.

Протестувальники мають намір пропускати щогодини по 1 вантажівці в обидва боки. Рух автобусів відбуватиметься без змін.

Попередньо анонсовано, що акція триватиме до 9 березня.

Просимо водіїв вантажних транспортних засобів врахувати цю інформацію при плануванні поїздок через пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ»

– зазначається у повідомленні

Як інформує Радіо Свобода, перед пунктом пропуску вже утворилася 18-кілометрова черга з вантажівок, які намагаються заїхати в Україну.

* * *

У пʼятницю, 9 лютого, польські фермери-страйкарі розпочали анонсовану блокаду на пунктах пропуску на кордоні з Україною. Наразі протестувальники заблокували пункти пропуску «Медика – Шегині», «Рава-Руська – Хребенне» і «Дорогуськ – Ягодин». Про це повідомив речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко, – пише ZAXID.NET з посиланням на «Українську правду».

Фото: Radio Lublin

Щодо блокування інших ПП наразі інформації немає. Однак, протестувальники планують з 12 лютого поширити свій страйк на пункти пропуску «Угринів – Долгобичув» і «Зосин – Устилуг» з польської сторони кордону. На останньому очікується часткове блокування руху. Для легкових транспортних засобів і автобусів пропуск має лишитися вільним, вантажні авто масою до 7,5 тонн страйкарі планують пропускати по три авто за годину в кожну сторону.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники почали акції протесту поблизу автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. Це спричинило величезні черги на кордоні, та завдало українській економіці значних збитків. Серед іншого, страйкарі вимагали повернути українським перевізникам дозволи і посилити для іноземних перевізників правила перевезень.

Лише 16 січня польські фермери після перемовин з новообраним урядом домовилися щодо припинення протестів на кордоні з Україною. Того ж дня страйкарі розблокували усі пункти пропуску – «Ягодин-Дорогуськ», «Гребенне – Рава-Руська», «Краківець – Корчова» та «Медика – Шегині».

Наступного ж дня Єврокомісія відхилила прохання міністрів Болгарії, Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини повернути митні збори на імпорт українського зерна. У 31 січня Єврокомісія офіційно запропонувала ще на рік продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС, водночас включивши туди запобіжники для агропродукції, чого вимагали декілька країн-членів. Після цього поляки анонсували нові протести.

Протести польських та інших європейських фермерів повʼязані з новими екологічними нормами ЄС (так звана «Зелена угода»), які, на думку фермерів, є надто обмежуючими та неможливими для реалізації. Євросоюз прагне досягти «кліматичної нейтральності» у 2050 році: використання штучних добрив у країнах ЄС має бути скорочено на 20%, а інсектицидів – на 50%.

В контексті «Зеленої угоди» протестувальники звинувачують Брюссель у неврегулюванні питання імпорту продуктів харчування на ринки ЄС із країн, які самі не дотримуються подібних вимог.

В торговельних угодах, підписаних із зовнішніми структурами, ЄС не вимагає, щоб поставки продуктів харчування відповідали умовам екологічності. У Польщі найбільше наголошується на аспекті «нерівноправної конкуренції» з продукцією з України.

Фото пресслужби Волинського прикордонного загону

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (7)
    1. накінець побачили світло майбутнього в тунелі. Тільки тунель, сука, не закінчується…

  1. Поляки висипають зерно з вантажівок на кордоні
    Як відомо, польські протестувальники зупинили українські вантажівки на пункті пропуску “Ягодин — Дорогуськ”, які пройшли митний контроль та транзитом рухались у Литву.

    Їм начебто не сподобалося, що зерно везуть саме через Польщу, тому почали різати тенти та висипати українське зерно, завантажене на транспорт.

    Зазначимо, що рух на цій ділянці українсько-польського кордону перекритий вже два дні — з 9 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X