Польські фермери планують заблокувати прикордонний перехід Дорогуськ-Ягодин

08.04.2023 о 09:33 · 2 хв читання

Незважаючи на наміри України тимчасово зупинити ввезення зерна до Польщі, польські фермери не відступають від планів блокування прикордонного переходу Дорогуськ-Ягодин.

Про це, як пише «Європейська правда» з посиланням на RMF FM.

Незважаючи на заяви польського та українського міністрів Роберта Телуса та Миколи Сольського, фермери не припиняють свій протест.

Нічого не змінюється

– заявив Владислав Серафін, президент фермерської організації Kółki Rolnicze

Згідно з його заявою, у вівторок, 11 квітня, протестуючі фермери зберуться в Хелмі Люблінського воєводства, щоб з 10:00 середи, 12 квітня, заблокувати польсько-український прикордонний перехід в Дорогуську на три дні.

Ми не відступимо ні в Щецині, ні у Варшаві, ні в будь-якому іншому регіоні, якщо уряд не подасть конкретні документи, постанови до 15-го числа (квітня – ред.). Політичні інтриги і комунікація нас не цікавлять. Ми будемо організовувати акції протесту і блокади в кожному воєводському місті

– заявив Серафін

Міністри сільського господарства Польщі та України Роберт Телус і Микола Сольський зустрілися в п’ятницю, 7 квітня, на прикордонному переході в Дорогуську, щоб обговорити проблему українського зерна, яке залишається на складах в Польщі.

Основними висновками зустрічі стало те, що імпорт пшениці, ріпаку, кукурудзи та соняшнику з України до Польщі буде тимчасово призупинено. Микола Сольський оголосив, що Україна утримається від експорту до нового сезону.

Міністри також домовилися, що транзит зерна через Польщу відбуватиметься у звичайному режимі, але кожен транспорт буде ретельно контролюватися і відстежуватися, «щоб жодне зерно не залишилося в Польщі».

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. я щось не можу зрозуміти хто бреше. казали що наше зерно через польщу йде в африку. То чому тоді поляки бастують?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X