З кожним днем ситуація на пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» загострюється, – перевізники

02.03.2024 о 16:11 · 3 хв читання
Фото: 12 канал

Польські фермери продовжують блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною. Досить складною залишається ситуація в «Ягодині». Вантажівки, які прямують з України до Польщі протестувальники не пропускають взагалі. За останні дні показники на цьому пункті пропуску нульові.

Про це повідомляє 12 канал.

Речниця Волинської митниці Валентина Черниш каже, що у зоні митного контролю поодинокі вантажі на в’їзд в Україну якось прориваються, а на виїзд їх – нуль.

Незалежно від того, чи це аграрна продукція, чи це промислова продукція, чи це взагалі порожнє. На виїзд – нуль

– говорить вона

В Україну за добу поляки пропускають від 50 до 100 українських вантажівок: їх кількість залежить від товару в машинах і від настрою протестувальників.

На сьогодні в Дорогуську застрягли сотні наших фур.

550 ваговозів нині на в’їзд в Україну приблизно. Вони там стоять на кілька кілометрів

– додає Валентина Черниш
Фото: 12 канал

На виїзді з України в пункті пропуску «Устилуг – Зосин» поляки пропускають одну машину в годину. За цей же час на в’їзд в Україну слідує до трьох наших вантажівок.

Черга з боку Польщі – понад сотня вантажівок. Легкові автомобілі та автобуси пропускаються у звичному режимі. Рух автобусів через пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ» також не ускладнений

– зазначає речниця волинських прикордонників Маргарита Вершиніна

Українські перевізники, які з 15 лютого пильнують за польськими водіями й протестувальниками з українського боку розказують, що з кожним днем ситуація загострюється. По той бік кордону поляки тримають їхніх колег вже 14 днів.

29 лютого в Україну мало в’їхати декілька фур, що стояли в черзі два тижні.

Їхня черга виїжджати, а поліція сказала: «Ми вас розвертаємо в кінець черги – ви не проїдете, бо ваші з української сторони блокують наші машини вже понад 10 днів». Там почався такий казус: протестувальник і поліція погрожували. Хлопці не дали добро розвертатися, позашторювались. Спали з відчуттям, що зараз щось почнеться. Але, слава Богу, нічого не відбулося

– говорить керівник громадської організації Віталій Коценко
Фото: 12 канал

Поки польські фермери знущаються з українських водіїв та перевізників, наші пробують створити польським перевізникам теж жорсткі умови перетину кордону, але для порушників. Не пропускають вантажівки, які проїжджають пункт пропуску без черги. Нині, за словами Віталія Коценка, українська сторона тримає у «Ягодині» 20 польських вантажівок. Найдовше з вівторка і до наступного вівторка стоятиме фура із заморозкою.

До 5-го числа. Ми стараємось вплинути на те, щоб швидше витягувати наші машини звідти, і будемо їх відпускати. А наразі вони стоять 14 діб – так, як стоять наші хлопці

– каже Віталій Коценко

Нагадаємо, вперше польські фермери вийшли на протест ще у вересні минулого року, коли заявили, що вони проти експорту українського зерна. Мовляв, через український експорт територією Польщі внутрішня ціна на збіжжя впала на 20-30%.

Водночас, коли українську агропродукцію блокують і навіть висипають на кордоні, Польща сплачує сотні мільйонів доларів компаніям з росії та Білорусі за насіння, олію та корми для тварин, імпортувала цих товарів навіть більше, ніж до початку великої війни.

Журналіст «Української правди» Михайло Ткач дослідив: лише за три місяці після введення заборони на український ріпаковий шрот поляки придбали цей шрот через Білорусь майже на 8 мільйонів доларів. А біля польсько-білоруського пункту пропуску Кукурики журналісти нарахували сотні фур, які без перешкод заїхали до Польщі з боку Білорусі, а от протестувальників там нема і близько.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Польські проплачені курви , з сябрами то нічого не заблоковано , шурують фури аж гай шумить

  2. Ось вам і поляки “друзі”. Як ляхи з москалями з україною поступають? А москалям д*пи лижуть

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X