Вечірнім містом пройшла екскурсія «Вінтажний Ковель»

19.05.2021 12:58

Матч відбудеться за будь-якої погоди. Переносити екскурсію «Вінтажний Ковель» теж через вчорашні зливи не стали.

Ковельчани, озброївшись парасолями, о дев’ятій вечора прийшли до «сьомого» ліцею на зустріч з автором цього проєкту Андрієм Миронюком, – повідомляє Ковельська міська рада.

Цілі родини, компанії друзів, депутати міської ради, перший заступник міського голови, лучанин Тарас Яковлев з дружиною долучились до товариства.

Більшість кажуть, що привело їх бажання довідатись про історію Ковеля. А ще – сам гід – досить харизматична особистість, вміє зацікавити. Він багато працює, досліджує, вивчає архівні матеріали.

Тож почали з перших згадок про місто, його легенд… А далі були зупинки біля швейної фабрики — колишньої Великої синагоги, пам’ятника Шевченку, галереї мистецтв — аптеки Фрідріксона, навпроти – колишні готелі «Софія» та «Брістоль». Інтерактиву вечірній подорожі додала можливість переглядати вінтажні фото, які Андрій відправляв усім учасникам у спеціально створену для цієї події групу в Телеграм.

Були згадки і про відомих особистостей, які приїжджали у місто над Турією. І про цікаві об’єкти, які свідчать, що Ковель розвивався, розбудовувався, але його майже повністю зруйнувала війна. Тож чимало часу Андрій приділив часам окупації міста нацистами та його звільненню у 1944 році.

Ковельчанин у своїй розповіді постійно возвеличував місто, наголос ставив на тому, що Ковель був завжди потужним логістичним центром, прогресивним і сучасним. У нього ще багато загадок, невивчених і непрочитаних сторінок.

По завершенню «Вінтажного Ковеля» усі почали ділитись враженнями від події.

Тарас Яковлев на своїй сторінці у Фейсбук зазначив:

Сьогодні, в Міжнародний день музеїв, Андрій Миронюк провів фантастичний екскурс в історію та культуру прекрасного, історичного та магічного Ковеля

Депутат міської ради Олег Уніга написав:

Дякуємо за цікаві факти про Ковель. Було дуже змістовно

Учасники екскурсії – Тарас Михалевич:

Щира правда, дякуємо за історичний погляд на наше місто і з нетерпінням чекаємо на наступні зустрічі

і Валентин Кузьмук:

Досить цікавий формат. Молодці

А знавець минулого Ковеля, працівниця історичного музею Мирослава Мороз каже:

Дуже добре, що врешті у нашому місті з’являються люди, які бажають досліджувати, вивчати історію. Нам необхідна така молода, допитлива команда. Зроблено прекрасний старт і чекатимемо на продовження, тому що нам потрібно пропагувати нашу історичну спадщину та розвивати туризм у місті. Завжди готова допомогти і підтримати

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.