«Відмивання» грошей: у Швейцарії суд виправдав колишнього нардепа від Ковельщини Мартиненка

02.07.2024 о 11:49 · 3 хв читання
Фото: Радіо Свобода

Апеляційна палата Федерального кримінального суду Швейцарії виправдала колишнього депутата Верховної Ради України від Ковельського виборчого округу Миколу Мартиненка від звинувачень у відмиванні грошей через відсутність достатньо юридично доведених предикатних злочинів, пов’язаних із «відмиванням» грошей у Чехії чи Україні.

Про це йдеться у прес-релізі суду від 28 червня, – повідомляє аналітичний портал «Слово і Діло».

Як відомо, 26 червня 2020 року суд у Швейцарії визнав винним у «відмиванні» коштів колишнього народного депутата України Миколу Мартиненка. Разом із ним засудили Павла Скаленка, якому слідство в Україні відводить роль «правої руки» Мартиненка.

Як передає «Укрінформ», за вироком першої інстанції двох підсудних було звинувачено в тому, що вони з липня 2009 року по серпень 2011 року перешкоджали конфіскації злочинних активів на суму 2,87 млн ​​євро та відмивали ці гроші через швейцарський фінансовий центр. Стверджувалося, що за підтримки свого помічника Мартиненко передав ці активи третім особам-одержувачам в Україні та за кордоном через швейцарські банківські контакти своєї власної панамської офшорної компанії. Згадані активи походять від комісійних виплат чеського постачальника комплектуючих для АЕС ŠKODA JS панамському офшору за нібито консалтингові послуги, але, як встановили судді, насправді були виплатою хабаря за контракт на постачання комплектуючих українському державному оператору АЕС НАЕК ЕНЕРГОАТОМ. У результаті, за даними суду першої інстанції, українській державі було завдано збитків на 6,4 млн євро.

Мартиненку, зокрема, було призначено часткове тюремне ув’язнення на 28 місяців, з яких 16 місяців – умовно, а також умовний штраф у розмірі 250 денних ставок по 1000,00 швейцарських франків. Скаленку – 24 місяці. Сторона захисту подала скаргу на це рішення.

Через відсутність достатньо юридично доведених предикатних злочинів, пов’язаних із «відмиванням» грошей у Чехії чи Україні, Апеляційна палата Федерального кримінального суду виправдовує двох українських обвинувачених, визнаних винними в першій інстанції, у тому числі колишнього українського парламентарія Миколу Мартиненка, за звинуваченням у «відмиванні» грошей. Відповідно буде скасовано арешт активів на суму близько 3,6 млн швейцарських франків»

– інформує Апеляційна палата

У суді вказують, що таке рішення ухвалили після вивчення додаткових доказів. Зокрема, після допиту колишніх посадових осіб оператора української атомної електростанції НАЕК «Енергоатом» та підпорядкованого відділу «Атомкомплект», а також співробітника чеської фірми ŠKODA JS. Також суд узяв до уваги виправдувальний вирок у Чехії від 18 березня 2024 року щодо пов’язаних обставин справи.

Вказаний вирок можна оскаржити.

Нагадаємо, українські органи правопорядку обвинувачують Мартиненка в організації заволодіння коштами НАЕК «Енергоатом». Наразі ця справа перебуває на розгляді Вищого антикорупційного суду.

Микола Мартиненко двічі був народним депутатом від Ковельського вибор­чого округу №21 (1998-2002, 2002-2006), з 2002 року – членом Комітету Верховної Ради України з питань палива, ядерної політики та ядерної безпеки, а з 2007 року – його головою. У 2015 році він подав у відставку з посади народного депутата через кримінальні звинувачення, висунуті проти нього швейцарськими та українськими слідчими органами.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (7)
  1. Умовний штраф,часткове тюремне ув’язнення при збитках 6,4 млн.євро.А скільки відмив та вивіз ? Публічна страта на площі через повішення не шибениці і місяць не знімати !

  2. Це той тип, що на початку війни прямував з Іваховим в Євросоюз із великою сумою бабла?Розплата наздогнала?

    1. Мартиненко і Мартиняк, який втікав з Івахівим, це різні мільйонери, але одне їх єднає – розплата ще не наздогнала.

      1. Це один з них ще був власником свинокомплексу в Дрозднях. З початком війни усе звернув і гайда. Одні воюють – другі жирують!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X