Нардепка Ірина Констанкевич уникла покарання за незадекларовану квартиру

18.07.2023 о 11:54 · 3 хв читання

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала вирок щодо внесення недостовірних відомостей в електронну декларацію за 2020 рік народної депутатки від політичної партії «За Майбутнє» Ірини Констанкевич. Феміда закрила справу, бо сплили строки давності.

Про це повідомили у Центрі протидії корупції, – пише журналіст Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Костянтин Яворський.

Депутатка Верховної Рад Ірина Констанкевич не вказала в електронній декларації за 2020 рік орендовану квартиру у Києві, ринкова вартість якої становила 2,52 мільйона грн.

У березні 2023 року згідно з (вже скасованим) вироком, народній депутатці заборонили займати державні посади на рік та призначили 44 200 грн штрафу. У разі набуття чинності цим вироком вона мала би втратити депутатський мандат.

Публікація за темою: ВАКС оштрафував нардепку Ірину Констанкевич за брехню в декларації

В суді першої інстанції – Вищому антикорупційному суді – Ірина Констанкевич пояснювала, що декларації про доходи подавав її чоловік (адвокат Микола Сорокопуд, – авт.). А квартира, про яку йдеться, на законних підставах перебувала у неї в оренді, тобто строковому платному користуванні, на підставі укладених нею договорів оренди квартири. Констанкевич пояснила, що «не переслідувала мету приховати нерухоме майно, що перебувало в оренді, оскільки такі відомості про оренду квартири опубліковуються у різних виданнях та є публічно доступними для кожного громадянина України».

Сам Микола Сорокопуд додав, що «орендована квартира не зазначена у декларації у зв’язку з тим, що використовувалась менше 100 днів у 2020 році та не використовувалась станом на 31.12.2020».

Попри це, Ірина Констанкевич щомісяця протягом 2020 року зверталась до керівника Апарату Верховної Ради України із заявами щодо компенсації вартості оренди вказаного житла. І, відповідно, її отримувала. Тому суд першої інстанції не взяв до уваги виправдовування обвинуваченої.

Строк давності у справі завершувався на початку квітня. І це могло потягнути за собою звільнення від покарання посадовиці. Так і сталось: апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала вирок і закрила справу через спливання строків давності.

Фото: «Слово і Діло»

Це стає «традицією» для представників політичної партії «За майбутнє», коли суд закриває справу через сплив строків давності. Ковельський міський голова Ігор Чайка також уникнув покарання у корупційній справі через терміни.

Нагадаємо, в Україні досі не відновили електронне декларування і публічний доступ до декларацій. Станом на квітень 2023-го жоден з волинських нардепів не подав електронних декларацій про майно та доходи за 2021-2022 роки.

Публікації за темою:

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. Отож, суддя Ковельського міськрайонного суду В’ячеслав Лесик визнав ковельчанку винною. Тепер жінка має відсидіти 5 років та 2 місяці за ґратами. Це з попередньої статті де жінка вкрала продукти. Отак у нас працює закон. за вкрадені мільйони подяка і звання героя україни а за пару кілограм сала 5 років тюрми

  2. Семенюк лісу накрав і йому добре, бо всім пофіг…Треба блокувати його підприємство, щоб робили перевірки. Скоро знову якийсь цех спалить і скаже, що там документи усі були…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X