ВАКС оштрафував нардепку Ірину Констанкевич за брехню в декларації

30.03.2023 о 17:12 · 3 хв читання

Вищий антикорупційний суд України визнав народну депутатку Ірину Констанкевич (політична партія «За майбутнє») винуватою в недекларуванні орендованої квартири у Києві та оштрафував її на 44,2 тисячі гривень і на рік заборонив працювати в органах влади.

Про це сьогодні повідомляє «Судово-юридична газета».

Констанкевич Ірину Мирославівну визнати винуватою у пред’явленому обвинувачені за частиною першого статті 366-2 Кримінального кодексу та призначити їй покарання у вигляді 2600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 44,2 тисячі гривень з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із здійсненням представника влади в органах влади строком на 1 рік

– оголосила вирок головуюча суддя Ольга Саландяк

Також суд доручив повідомити голову Верховної Ради Руслана Стефанчука про ухвалення обвинувального вироку стосовно народного депутата Ірини Констанкевич.

Вирок може бути оскаржено протягом 30 днів. Слід зазначити, що строк давності притягнення Констанкевич до кримінальної відповідальності спливає 4 квітня.

Перед виходом колегії суддів до нарадчої кімнати Констанкевич виступила з останнім словом та попросила її виправдати і пообіцяла декларувати усе, «аби жодна підозра не впала на інститут депутата».

Як повідомлялось раніше, 11 січня 2023 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно народної депутатки Ірини Констанкевич, якій інкримінують недостовірне декларування. За версією слідства, вона не вказала орендовану квартиру в Києві.

Як встановило НАЗК, нардепка Констанкевич не вказала у декларації квартиру в Києві, яка була в неї в оренді на підставі договорів від 29 і 31 серпня 2019 року та 30 листопада 2020 року. Сама депутатка пояснила, що нібито користувалася цією квартирою періодично протягом 2020 року менше 183 днів і лише під час виконання депутатських повноважень.

Однак НАЗК це пояснення не врахувало. У Нацагентстві зазначили, що депутатка навіть отримувала компенсацію з державного бюджету за оренду цієї квартири.

Ірина Констанкевич на своїй сторінці у Фейсбуці прокоментувала рішення ВАКС.

Товариство, сьогодні ВАКС ухвалив рішення щодо мене. І визнав винною у недекларуванні орендованої квартири, яку я і не повинна була декларувати. Усі аргументи ми наводили у суді. На жаль, не почули… Це рішення суду є свідченням подвійних стандартів. Ця квартира мені не належить, що підтверджено усіма матеріалами справи. Мої дії не спричинили державі і суспільству жодних збитків. Я не збагатилася ні на копійку.

Зауважу, що вирок набуває законної сили після затвердження його апеляційною інстанцію. З рішенням суду ми категорично не згідні. І подаємо в апеляцію.

Хочемо донести цю інформацію найперше до журналістів, які сповідують принципи професійних та етичних стандартів. І головні з них – це професійна чесність, повна та достовірна інформація.

– зазначає Ірина Констанкевич

Публікації за темою:


Оновлено 31.03.2023 о 10:43 – додано коментар Ірини Констанкевич.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. То теперика Констанкевич можна називати злочинницею? А усілякі міроприємства де вона приймає участь, як депутатка є незаконними? Ото да!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X