Жоден з народних депутатів з Волині не подав декларації за два минулі роки

26.09.2023 в 17:57 · 3 хв читання

Серед шести представників Волині у Верховній Раді жоден добровільно не подав електронні декларації про майно та доходи за 2021 та 2022 роки.

Такі дані опублікував рух «Чесно» на підставі відповіді від Національного агентства з питань запобігання корупції станом на кінець вересня, – повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Загалом лише 53 народні депутати із 404 добровільно подали майнові декларації за 2021 рік. За 2022 рік їхня кількість іще менша – 38. Найбільша кількість добровільних декларацій надійшла до НАЗК від фракції влади – «Слуги народу», а за відсотком від загальної чисельності фракції чи групи – від представників «Відновлення України» та «Довіри». Серед керівництва парламенту декларації подав лише голова ВРУ Руслан Стефанчук – за обидва роки. Серед керівництва парламентських фракцій декларацію подав лише голова монобільшості Давид Арахамія, за обидва роки.

Серед тих, хто подав декларації за 2021 і 2022 роки, нардепів-волинян не виявилося. Зокрема, йдеться про депутатів Ігоря ГузяВячеслава РубльоваСтепана Івахіва, Ігоря Палицю, Ірину Констанкевич та Валерія Стернійчука, які поки не виявили бажання задекларувати своє майно та доходи за ці два роки.

Нагадаємо, Верховна Рада на початку повномасштабної війни призупинила процес обов’язкового декларування майна чиновниками, дозволивши подати дані про свої статки вже після скасування воєнного стану. При цьому НАЗК залишило можливість для добровільного подання декларації. 20 вересня парламент ухвалив законопроєкт №9534, який відновлює обов’язкове декларування і передбачає відкриття декларацій. Напередодні парламент уже раз голосував за нього, однак тоді правку про негайне відкриття реєстру декларацій більшість не підтримала.

Реєстр е-декларацій відкриють через 60 днів після набуття чинності законом, оскільки є спецкатегорії декларантів – військові, полонені, люди, які перебувають на окупованих територіях або постійно працюють на території ведення бойових дій, декларації яких уже наявні в системі, але їх необхідно вилучити з публічного доступу для гарантування безпеки таких осіб.

За ухваленим законом, декларанти зобов’язані подати декларації до 31 січня 2024 року за попередні роки та до 31 березня 2024-го за поточний рік.

Водночас ухвалений законопроєкт має низку сумнівних правок, зокрема дозвіл не вказувати у деклараціях орендовану нерухомість до 75 м², якщо витрати на неї компенсуються, а також НАЗК не перевірятиме інформацію з декларацій, яка вже була перевірена раніше і в якій не було виявлено порушень.

Крім того, Верховна Рада не підтримала вимогу про декларування позаштатних радників Офісу президента та уповноважених президента.

До речі, нардепи з Волині Степан Івахів та Ігор Палиця були відсутні на засіданні Верховної Ради 20 вересня, коли парламент голосував за відновлення декларування і повернення декларацій у публічний доступ. Представники партії «За майбутнє» потрапили у список найбільших прогульників засідань Верховної Ради у 2023 році.

Поділитися:

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (10)
  1. шо… і навіть Гузь? отакі у нас патріоти-націоналісти які з часом об’єднуються з тими проти кого на виборах йшли. огидно

  2. Ніхто не подавав. Реєстри були закриті. Зараз подадуть, ніде не подінуться.

  3. Ковельчан не цікавить чому їхній “обранець” в десятці найбільших прогульщиків у Раді?
    А що тут такого, головне майданчики дитячі перед виборами!? Чому бідні? Бо дурні…

  4. Вони законотворці а не законовиконавці. Вони закони пишуть, а ми повинні виконувати. На усіх рівнях хоча один їх виконує?

  5. Ото треба думати за кого голосуєте,від кого приймаєте подачки з держбюджету,вони ж несвої власні кошти спонсорують….Все це безкарність….

  6. Не трогайте тих депутатів, вони і так ночами не сплять всьо о народье думают

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X