Хто з волинських нардепів пропустив найбільше сесій за період воєнного стану

04.10.2022 о 11:34 · 5 хв читання
Колаж: «Insider Media»

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Верховна Рада прийняла рішення про перехід роботи Ради в режим безперервного пленарного засідання. Зокрема, в день повномасштабного вторгнення парламент проголосував за Постанову «Про організацію роботи Верховної Ради України у зв’язку з актом збройної агресії Російської Федерації проти України 24 лютого 2022 року». Таким чином, 6 вересня 7-ма сесія плавно перейшла у 8-му в режимі пленарного засідання безперервно і нардепи без канікул продовжили трудитись у стінах Парламенту.

Загалом з 24 лютого Верховна Рада України видала 497 документів, за які голосували обранці.

Згідно з інформацією Комітету виборців України, за період із 24 лютого по 13 вересня ВР було прийнято 221 закон та зареєстровано 638 законопроєктів. За цей час відбулося 54 дні у форматі пленарних засідань. 

Журналісти видання «Insider Media» вирішили дослідити наскільки волинські нардепи брали активну участь у засіданнях Верховної Ради в період воєнного стану. А заразом – проаналізувати і законотворчі ініціативи обранців. На жаль, через активні хакерські атаки на сайти центральних органів влади ще на початку війни – доступ до багатьох сторінок обмежено. Втім, на сайті Верховної Ради відшукали статистику всіх голосувань за цей період і відібрали інформацію про участь всіх шести народних депутатів від Волині.

Отож за період з 24 лютого по 21 вересня цього року (дата останнього засідання 8 сесії ВР, – ред.) у Верховній Раді відбулось загалом 1230 голосувань. Себто депутати, яких делегували виборці працювати в парламенті мали б 1230 разів взяти участь в голосуванні і натиснути на одну з кнопок в системі «Рада». Якби, вони сумлінно виконували свою роботу і відвідували всі засідання…


Абсолютним лідером серед депутатів, які ігнорували голосування в Верховній Раді по праву можна вважати Степана Івахіва. З початку введення воєнного стану він ЖОДНОГО разу не спромігся натиснути на кнопку. З 1230 сеансів голосувань він був відсутній у 441 випадку. 789 разів він просто НЕ голосував разом зі своїми колегами.

Більше того – Степан Івахів з 24 лютого жодного разу не зареєструвався у Верховній Раді.

Щоправда, цей нардеп від Ковельського округу є співініціатором 3-х законопроєктів разом з іншими народними депутатами.

Варто відзначити, що Степана Івахіва називали «найбільшим прогульником» сесій і під час попередньої каденції. Нині ж він представляє інтереси волинян від фракції «За майбутнє», однак знову ж таки – він опинився у числі найменш ефективних обранців нашого краю.


Другим серед тих, хто найменше брав участь у голосуваннях став відомий волинський політик та один з лідерів партії «За майбутнє» Ігор Палиця. Він і до нині не часто відвідував сесії Верховної Ради і його також називали одним з найбільших «прогульників». Нардеп з початку військового вторгнення проголосував у Верховній Раді всього 67 разів. А це – лише 5,45% від загальної кількості сеансів голосувань. У 825 випадках, коли інші депутати приймали рішення – він НЕ голосував, а в 338-ми – взагалі був відсутній на своєму робочому місці.

Загалом, з 24 лютого Палиця Ігор Петрович вказаний серед співініціаторів лише 4-х законопроєктів, які були подані на розгляд Верховної Ради.


Серед трійки найбільших прогульників також і депутат-мажоритарник Вячеслав Рубльов. Він хоч і представник президентської фракції «Слуга народу», та давно голосує в унісон з депутатською групою «За майбутнє» і веде активну роботу в команді цієї політсили.

З 1230 голосувань Вячеслав Рубльов взяв участь лише у 571-му, а це – лише 46% від загальної кількості сеансів. У 358 випадках він був відсутній під час голосувань, а 301 раз – просто не виконав свій обов’язок скористатись системою «Рада» і проголосувати за прийняття рішень, важливих для його виборців.

Також Вячеслав Рубльов не надто проявляв свою ініціативу у сфері законотворення. Журналісти відшукали лише 10 законопроєктів, в яких  він вказаний, як співініціатор прийняття.

Варто зауважити, що у 2019 році на старті своєї передвиборчої кампанії під час зустрічі з електоратом у Турійському районі Вячеслав Рубльов наголошував на важливості належного і відповідального виконання нардепами своїх обов’язків.

У народних депутатів є так звана депутатська недоторканність. В Україні ще не діє механізм, коли нардепа за неналежне виконання своїх обов’язків – прогули засідань Верховної Ради, відсутність його на окрузі, можна звільнити з посади. Але я вважаю, що це повинно бути. І якщо обранець громади працює не для своїх виборців, а лише для захисту свого бізнесу, то він не має права називатися народним депутатом. Народний депутат – це людина, яка поряд з вами, яка чує вас і вирішує ваші проблеми, яка виносить в Парламент те, що вас турбує. Тому вибір за кожним із вас – знову вибрати на п’ять років людину, яку ви не бачили, чи того, хто представлятиме ваші інтереси у партії діючого Президента

– наголосив Вячеслав Рубльов

Лідером серед волинських нардепів-законотворців по праву можна вважати Ірину Констанкевич. Обраниця з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну стала співініціатором прийняття 77-ми законопроєктів. Щобільше, народна депутатка взяла участь у 56% всіх голосувань, які відбувалися у Верховній Раді. З 1230 сеансів вона взяла участь у 693-х. У 487-ти випадках вона НЕ голосувала, а відсутньою була всього 50 разів.


Попри те, що нардеп Ігор Гузь також є представником фракції «За майбутнє», та на відміну від своїх колег цей народний обранець завжди вирізнявся активністю під час сесій Верховної Ради. Загалом з 24 лютого він взяв участь у 74% голосувань. Таким чином, з 1230 сеансів він 911 разів скористався системою «Рада». При цьому, нардеп пропустив 172 голосування і НЕ голосував 147 разів.

Варто також зауважити, що з часу повномасштабного вторгнення Ігор Гузь взяв участь у підготовці та став співініціатором прийняття 32-х законопроєктів.


Абсолютним лідером серед волинських нардепів за кількістю голосувань став Валерій Стернійчук. Він взяв участь у 85% всіх сеансів, проголосувавши 1052 рази з 1230.

Щоправда, нардеп не надто активно проявляв законотворчу ініціативу. Загалом з 24 лютого Валерій Стернійчук став співініціатором 14 законопроєктів.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. З великих патріотичних міркувань “патріот” Волині втікав з України. Цікаво, де він зараз?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X