Скільки отримали за свою роботу у 2022 році нардепи з волинською пропискою

08.04.2023 о 11:30 · 5 хв читання

Торік шістьом народним депутатам з Волині загалом нарахували за роботу у Верховній Раді України 2,7 мільйона гривень. Однак, на руки вони отримали на понад мільйон менше. А двоє з них взагалі відмовились від зарплати, спрямувавши її на благодійність. Вони ж виявилися і найбільшими прогульниками засідань.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» підрахував, яку зарплату у перший рік великої війни отримували законотворці з волинською пропискою.

У результаті парламентських виборів у 2019 році депутатами Верховної Ради України стало шестеро волинян: Ірина Констанкевич (партія «За майбутнє»), Ігор Гузь (партія «За майбутнє»), Степан Івахів (партія «За майбутнє»), Ігор Палиця (партія «За майбутнє»), Вячеслав Рубльов (партія «Слуга народу») і Валерій Стернійчук (партія «Слуга народу»). Останній, до речі, потрапив в парламент за списком партії, решта – мажоритарники.

У 2023 збігає період їхньої каденції, але через війну дата наступних виборів невідома.

Згідно з даними управління справами Апарату Верховної Ради, торік нардепам з Волині нарахували 2 мільйони 715 тис. грн. За вирахування податків на руки вони загалом отримали 1 мільйон 715 тис. гривень.

Зарплати народних депутатів, які представляють Волинь у 2022 році

Найбільше заробила депутатка від партії «За майбутнє» Ірина Констанкевич. Впродовж року їй нарахували понад 631 тис. гривень, а після вирахування податків виплатили 508,5 тис. В середньому це становить понад 42 тис. гривень на місяць. Констанкевич має почесне звання професора кафедри української літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки, яке отримала у 2022 році, та науковий ступінь доктора філологічних наук. За це вона отримувала додаткові надбавки. Крім того, їй виплачували відрядні і лікарняні. Загалом майже 47% нарахованої їй зарплати становили саме доплати і надбавки.

Також Ірина Констанкевич має найкращий показник відвідуваності засідань Верховної Ради серед волинян. Вона була присутня під час 97% голосувань, хоча й брала участь лише у 62% із них.

До слова, 30-го березня Вищий антикорупційний суд оштрафував Ірину Констанкевич на 44 200 гривень за недостовірне декларування і заборонив їй обіймати посади в органах влади і місцевого самоврядування протягом 1 року. Вирок ще не набув чинності, депутатка заявила, що буде його оскаржувати.

На другій сходинці і за розміром нарахувань і за розміром виплат – «слуга народу» Вячеслав Рубльов. За рік йому нарахували майже 515 тис., а на руки він отримав 414,4 тис. гривень. Це приблизно 34,5 тис. гривень на місяць. Сюди увійшли посадовий оклад, надбавки за інтенсивність праці, науковий ступінь, оплата тимчасової непрацездатності та відрядні. І хоча Вячеслав Рубльов другий за розміром отриманої заробітної плати, проте, лише четвертий за участю в голосуваннях Ради. За статистикою голосувань, Рубльов пропустив понад третину волевиявлень законотворців у 2022 році, а взяв участь лише у 46%.

Ігорю Гузю, який йшов на вибори під знаменами партії «За майбутнє», за рік нарахували понад 493 тис. гривень, а виплатили трохи більше 397 тисяч. Це – 33 тис. на місяць. Майже 38% від нарахованої зарплати становить надбавка за інтенсивність праці в парламенті. Ігор Гузь, має кращу, ніж у Рубльова, статистику участі у голосуваннях Ради. Торік він пропустив їх лише 8%, а взяв участь у 73%. Але має нижчу зарплату через відсутність наукового ступеня та почесних звань.

Списочник зі «Слуги народу» Валерій Стернійчук – серед відмінників по відвідуваності та голосуваннях на засіданнях Ради. Він був присутній на 96% із них, а безпосередньо взяв участь у 86% волевиявлень. За рік йому загалом нарахували майже 466 тис. гривень і виплатили майже 375 тисяч. Окрім посадового окладу, Стернійчук також отримував доплату за інтенсивність праці, яка становила впродовж року 38% усієї зарплати, і відрядні.

Ігорю Палиці торік нарахували 439,5 тис. гривень, в середньому – 36,6 тис. на місяць. З них надбавка за інтенсивність праці та почесне звання заслуженого економіста становила 188,7 тис. гривень – 43%.

За версією видання «Українська правда», у 2022-му Ігор Палиця майже місяць війни перебував за кордоном – з 18 липня по 10 серпня. Це частково збігається із даними про нараховану зарплату. У липні нардепу її нарахували майже половину – 21,4 тис., і більше половини – у серпні. Щоправда депутатську зарплату олігарх не забирав.

Вся нарахована річна зарплата була направлена на рахунок комунального підприємства «Волинського обласного спеціалізованого будинку дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки» Волинської обласної ради  

– зазначила керівниця управління з питань звернень громадян Апарату ВРУ Наталія Адамович

За даними про участь нардепів у голосуваннях, Ігор Палиця у 2022 році взяв участь лише у 110 волевиявленнях, що становить лише 5% від усіх, що відбулися. Ще понад 1000 разів (47%) він хоч і був присутній, але не натискав кнопки. У результатах 1065 голосувань (48%) народний депутат значиться відсутнім.

Степану Івахіву, який згідно зі статистикою голосувань пропустив найбільше з-поміж своїх волинських колег по парламенту волевиявлень (62%) і взагалі втрапив до переліку топ-прогульників в Раді, за рік нарахували 226,7 гривень. Щоправда, відомий бізнесмен торік отримав зарплату депутата лише один раз – у січні. Починаючи з лютого всі нараховані Степанові Івахіву кошти пішли на підтримку Збройних Сил України.

Публікація за темою: Нардеп Степан Івахів та екснардеп Сергій Мартиняк намагалися виїхати з України

Попри рідку участь Івахіва в голосуваннях, йому все одно нараховували надбавку за інтенсивність. Впродовж року такої набігло аж 65 тис. гривень. Ця сума була б соліднішою, якби депутат був активним і не пропускав без поважної причини засідань, через що з жовтня по грудень 2022-го йому взагалі нічого не нараховували. Відповідно до регламенту Ради, з травня 2022-го депутатам, які без поважних причин перебувають за кордоном і не відвідують засідання, заробітну плату не нараховують.

Як народні депутати, які представляють Волинь, у 2022 році брали участь у голосуваннях Верховної Ради

За даними Верховної Ради України про участь народних депутатів у голосуваннях впродовж 2022 року / Джерело: «Сила правди»

Нагадаємо, раніше «Сила Правди» писала про те, що за версією журналу «Forbes» Ігор Палиця і Степан Івахів потрапили до ТОП-100 найбагатших українців.

Наталія ТАРКОВСЬКА

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. як співав Висоцький – ” я б в Москве с кирокой уран нашел при такой повышенной зарплате”.

    1. А ще він співав – “билась нечисть грудью в груди и друг друга извела”. В москві цей процес уже йде…

  2. Ця вищезказана банда Палиці розкрадає Волинський бюджет. Для чого їм та зарплата. Це ворогі України.

  3. Ви ж їх самі обирали, а Палиця, взагалі, живе за кордоном “”український патріот”. Це жах, а не депутати.

  4. Толку писати як ми нічого не рішаєм…Кіндера хабули вже?10років вср@ку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X