Скільки отримали за свою роботу у 2022 році нардепи з волинською пропискою
Торік шістьом народним депутатам з Волині загалом нарахували за роботу у Верховній Раді України 2,7 мільйона гривень. Однак, на руки вони отримали на понад мільйон менше. А двоє з них взагалі відмовились від зарплати, спрямувавши її на благодійність. Вони ж виявилися і найбільшими прогульниками засідань.
Центр журналістських розслідувань «Сила правди» підрахував, яку зарплату у перший рік великої війни отримували законотворці з волинською пропискою.
У результаті парламентських виборів у 2019 році депутатами Верховної Ради України стало шестеро волинян: Ірина Констанкевич (партія «За майбутнє»), Ігор Гузь (партія «За майбутнє»), Степан Івахів (партія «За майбутнє»), Ігор Палиця (партія «За майбутнє»), Вячеслав Рубльов (партія «Слуга народу») і Валерій Стернійчук (партія «Слуга народу»). Останній, до речі, потрапив в парламент за списком партії, решта – мажоритарники.
У 2023 збігає період їхньої каденції, але через війну дата наступних виборів невідома.
Згідно з даними управління справами Апарату Верховної Ради, торік нардепам з Волині нарахували 2 мільйони 715 тис. грн. За вирахування податків на руки вони загалом отримали 1 мільйон 715 тис. гривень.
Зарплати народних депутатів, які представляють Волинь у 2022 році
Найбільше заробила депутатка від партії «За майбутнє» Ірина Констанкевич. Впродовж року їй нарахували понад 631 тис. гривень, а після вирахування податків виплатили 508,5 тис. В середньому це становить понад 42 тис. гривень на місяць. Констанкевич має почесне звання професора кафедри української літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки, яке отримала у 2022 році, та науковий ступінь доктора філологічних наук. За це вона отримувала додаткові надбавки. Крім того, їй виплачували відрядні і лікарняні. Загалом майже 47% нарахованої їй зарплати становили саме доплати і надбавки.
Також Ірина Констанкевич має найкращий показник відвідуваності засідань Верховної Ради серед волинян. Вона була присутня під час 97% голосувань, хоча й брала участь лише у 62% із них.
До слова, 30-го березня Вищий антикорупційний суд оштрафував Ірину Констанкевич на 44 200 гривень за недостовірне декларування і заборонив їй обіймати посади в органах влади і місцевого самоврядування протягом 1 року. Вирок ще не набув чинності, депутатка заявила, що буде його оскаржувати.
На другій сходинці і за розміром нарахувань і за розміром виплат – «слуга народу» Вячеслав Рубльов. За рік йому нарахували майже 515 тис., а на руки він отримав 414,4 тис. гривень. Це приблизно 34,5 тис. гривень на місяць. Сюди увійшли посадовий оклад, надбавки за інтенсивність праці, науковий ступінь, оплата тимчасової непрацездатності та відрядні. І хоча Вячеслав Рубльов другий за розміром отриманої заробітної плати, проте, лише четвертий за участю в голосуваннях Ради. За статистикою голосувань, Рубльов пропустив понад третину волевиявлень законотворців у 2022 році, а взяв участь лише у 46%.
Ігорю Гузю, який йшов на вибори під знаменами партії «За майбутнє», за рік нарахували понад 493 тис. гривень, а виплатили трохи більше 397 тисяч. Це – 33 тис. на місяць. Майже 38% від нарахованої зарплати становить надбавка за інтенсивність праці в парламенті. Ігор Гузь, має кращу, ніж у Рубльова, статистику участі у голосуваннях Ради. Торік він пропустив їх лише 8%, а взяв участь у 73%. Але має нижчу зарплату через відсутність наукового ступеня та почесних звань.
Списочник зі «Слуги народу» Валерій Стернійчук – серед відмінників по відвідуваності та голосуваннях на засіданнях Ради. Він був присутній на 96% із них, а безпосередньо взяв участь у 86% волевиявлень. За рік йому загалом нарахували майже 466 тис. гривень і виплатили майже 375 тисяч. Окрім посадового окладу, Стернійчук також отримував доплату за інтенсивність праці, яка становила впродовж року 38% усієї зарплати, і відрядні.
Ігорю Палиці торік нарахували 439,5 тис. гривень, в середньому – 36,6 тис. на місяць. З них надбавка за інтенсивність праці та почесне звання заслуженого економіста становила 188,7 тис. гривень – 43%.
За версією видання «Українська правда», у 2022-му Ігор Палиця майже місяць війни перебував за кордоном – з 18 липня по 10 серпня. Це частково збігається із даними про нараховану зарплату. У липні нардепу її нарахували майже половину – 21,4 тис., і більше половини – у серпні. Щоправда депутатську зарплату олігарх не забирав.
Вся нарахована річна зарплата була направлена на рахунок комунального підприємства «Волинського обласного спеціалізованого будинку дитини для дітей з ураженням центральної нервової системи з порушенням психіки» Волинської обласної ради
– зазначила керівниця управління з питань звернень громадян Апарату ВРУ Наталія Адамович
За даними про участь нардепів у голосуваннях, Ігор Палиця у 2022 році взяв участь лише у 110 волевиявленнях, що становить лише 5% від усіх, що відбулися. Ще понад 1000 разів (47%) він хоч і був присутній, але не натискав кнопки. У результатах 1065 голосувань (48%) народний депутат значиться відсутнім.
Степану Івахіву, який згідно зі статистикою голосувань пропустив найбільше з-поміж своїх волинських колег по парламенту волевиявлень (62%) і взагалі втрапив до переліку топ-прогульників в Раді, за рік нарахували 226,7 гривень. Щоправда, відомий бізнесмен торік отримав зарплату депутата лише один раз – у січні. Починаючи з лютого всі нараховані Степанові Івахіву кошти пішли на підтримку Збройних Сил України.
Публікація за темою: Нардеп Степан Івахів та екснардеп Сергій Мартиняк намагалися виїхати з України
Попри рідку участь Івахіва в голосуваннях, йому все одно нараховували надбавку за інтенсивність. Впродовж року такої набігло аж 65 тис. гривень. Ця сума була б соліднішою, якби депутат був активним і не пропускав без поважної причини засідань, через що з жовтня по грудень 2022-го йому взагалі нічого не нараховували. Відповідно до регламенту Ради, з травня 2022-го депутатам, які без поважних причин перебувають за кордоном і не відвідують засідання, заробітну плату не нараховують.
Як народні депутати, які представляють Волинь, у 2022 році брали участь у голосуваннях Верховної Ради
Нагадаємо, раніше «Сила Правди» писала про те, що за версією журналу «Forbes» Ігор Палиця і Степан Івахів потрапили до ТОП-100 найбагатших українців.
Наталія ТАРКОВСЬКА
як співав Висоцький – ” я б в Москве с кирокой уран нашел при такой повышенной зарплате”.
А ще він співав – “билась нечисть грудью в груди и друг друга извела”. В москві цей процес уже йде…
Ця вищезказана банда Палиці розкрадає Волинський бюджет. Для чого їм та зарплата. Це ворогі України.
Це банда яка розкрадає бюджет Волині.
Для чого платити тому лисому чайніку зарплату?????
А рижому?
Ви ж їх самі обирали, а Палиця, взагалі, живе за кордоном “”український патріот”. Це жах, а не депутати.
Толку писати як ми нічого не рішаєм…Кіндера хабули вже?10років вср@ку