Жоден із нардепів з Волині не подав електронні декларації за 2021-2022 роки

19.04.2023 о 10:24 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Депутати Верховної Ради України від Волинської області досі не подали електронних декларацій про майно та доходи за 2021-2022 роки.

Такі дані наводить Рух «Чесно» з посиланням на інформацію Національного агентства з питань запобігання корупції, – повідомляє сьогодні Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Через воєнний стан в Україні подання декларацій за 2021 та 2022 роки залишається добровільним. Втім, 34 народних депутати вже подали декларації за 2021 рік – це 8% від загальної кількості. А от декларацій за 2022 рік подало вдвічі менше нардепів – усього 4%.

Серед тих, хто добровільно подав свої декларації, окрім спікера Руслана Стефанчука, немає іншого керівництва Верховної Ради, лідерів парламентської більшості та голів фракцій і груп. А от задекларували добровільно свої статки за 2021 рік три заступники керівника Офісу Президента, один заступник Генерального прокурора, лише один директор територіального управління Державного бюро розслідувань, п’ять начальників ОВА, понад 2 тисячі суддів та 9 тисяч прокурорів і слідчих.

Свої статки за 2022 рік задекларували 14 народних депутатів та один начальник ОВА. 

Серед тих хто добровільно подав декларації про майно і доходи за 2021-2022 роки немає нардепів з Волині Ігоря Гузя (виборчий округ №19, центр – м. Володимир), Степана Івахіва (виборчий округ №21, центр – м. Ковель), Ірини Констанкевич (виборчий округ №23, центр – смт. Маневичі), Ігоря Палиці (виборчий округ №22, центр – м. Луцьк), Вячеслава Рубльова (виборчий округ №20, центр – м. Горохів) та представника партії «Слуга народу» Валерія Стернійчука.

Наразі в Україні активно обговорюють питання повернення до обов’язкового декларування. Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія зареєстрував законопроект №8071 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення заходів фінансового контролю з метою запобігання корупції», який у разі його ухвалення, має відновити обов’язкове подання та перевірки електронних декларацій. Цей документ був схвалений антикорупційним комітетом ще 18 жовтня 2022 року, але досі «гальмується» у Верховній Раді. Щоправда, сам автор проєкту про обов’язкове декларування не подав інформацію про свої статки ні за 2021 рік, ні за 2022 рік.

До слова, 30-го березня Вищий антикорупційний суд оштрафував Ірину Констанкевич на 44 200 гривень за недостовірне декларування і заборонив їй обіймати посади в органах влади і місцевого самоврядування протягом 1 року. Вирок ще не набув чинності, депутатка заявила, що буде його оскаржувати.

Нагадаємо, нещодавно ми розповідали, яку зарплату у 2022 році отримували народні депутати з Волині, а також про те, що Степан Івахів розлучився і тепер щомісяця платитиме 15 тисяч доларів на дитину.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. Дурні- це ще м”яко сказано. Й…..бнуті! ЯКого лиха голосували за Чайку, який є куклою в руках тих же рижих Івахувих і іже їх Палиць і т.д.Сподіваюсь на наступних виборах цьому прогульному кодлу вже не світить мандат народних обранців, можливо ковельчанам дійде,що не треба продаватись за три гривні.

  2. Голосували за кого-небудь, аби не за БЮТ… Де декларації бютівців? Ті накрали на все життя…

  3. Толку з того що не подали…ДБР чим займається?! Протокол про корупцію і на звільнення і відразу щоб про повісточки не забули…

    1. Бідні нещасні, перетруженні…стільки роботи що й нема коли декларацію подати. Так чому до депутатів не застосовують ті ж самі закони як до простих громадян. Не подав декларацію?! Протокол про корупцію і геть з роботи, це в кращому випадку!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X