«Віджимання берегової лінії в населення»: пляж відгородили парканом та ровами з водою

30.04.2024 в 13:47 · 5 хв читання

Мешканців села Світязь Ковельського району неабияк обурило те, що пляж і доступ до водойми біля однойменної відпочинкової бази лісівників почали обгороджувати. Ба більше, буквально в прибережній смузі там викопали ставок.

Люди кажуть, що ще торік їм обмежили прохід до озера через цю базу, тепер же взагалі закрили доступ до пляжу, з одного боку встановивши паркан, а з другого – викопавши рови з водою. Тепер на цей пляж без перешкод можна потрапити тільки майбутнім відвідувачам бази, – йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

З одного боку паркан, із другого – рови з водою, а на прибережній смузі – штучна водойма. Таким нині є пляж, який межує з відпочинковою базою лісівників «Світязь».

Оце вони викопали рів завглибшки приблизно чотири метри, щоб ми не могли потрапити на територію сільського пляжу. Парканом загородили доступ з іншого боку, щоб ніхто не міг зайти

– розповідає місцевий житель Павло Ганджала

Прохід до водойми, який пролягає через базу відпочинку, закрили торік. Місяць тому викопали рови з водою і встановили довжелезний паркан, який закінчується аж в озері.

Ми зараз боремося за цей пляж, щоб не було ланцюгової реакції. Тому що в них плани, як я бачу, тільки ростуть. Дорогу відгородили спочатку, а тепер і пляж забрали

– додає Павло Ганджала

Люди переконані: якщо зараз не відстоять свій пляж, то згодом на озеро дивитимуться через чужі паркани.

Це віджимання берегової лінії в населення. Наступні побачать: «У них вийшло і ми заберемо». І всі почнуть забирати. Іде до того, що Світязь ми будемо бачити тільки з-за паркану

– наголошує місцевий мешканець Юрій

Лісівники нам запропонували, що будуть видавати пропуски до озера Світязь

– обурюється Павло Ганджала

Мій батько – інвалід після інсульту. Я його вожу на візку. Куди я маю його везти? Була пряма дорога, якої не стало. Цією дорогою всі постійно користувалися. Тепер я не маю куди піти

– каже мешканка села Світязь Людмила

Вони ліс заганяють і будують. А чий ліс? Народний. І щоб загородили ще й народне озеро?!

– зауважує Марія

Мешканці додають: доступ до пляжу через цю дорогу, яка пролягає базою лісівників, був передбачений відповідним договором сервітуту. Тож розібратися з обгородженням дороги та пляжу люди просили місцевих депутатів на сесії Шацької селищної ради. Там з’ясували, що земельна ділянка, про яку йдеться, нині перебуває в користуванні ДП «Ліси України». У договорі сервітуту чомусь вказано лише про проїзд дорогою, але не про прохід. У раді переконують: вони до цього не причетні.

Ми як керівництво громади та депутати, яких обрали жителі громади, сьогодні не винні в тому, що це сталося. Це сталося ще за часів Світязької сільської ради. Нам дісталося це в спадок

– зауважує секретар Шацької селищної ради Богдан Тимощук

Коли відгородили? Місяць тому загородили та викопали ставок

– апелює Павло Ганджала

Урешті вирішили звернутися до лісівників, щоб ті в договорі сервітуту включили прохід дорогою. В іншому випадку будуть розв’язувати питання в судовому порядку. Також на сесії запропонували звернутися до екологів, щоб ті перевірили, на яких підставах викопали на пляжі ставок.

Хто ж має контролювати те, що діється на берегах Світязю? У Шацькому національному парку, який є природоохоронною організацією, кажуть: до того, що відбувається на цій частині пляжу, стосунку не мають.

У лісгосп їдьте. Ми туди не маємо доступу. Там закрита територія. Не наша

– відповідають у нацпарку

У місцевій будівлі лісництва – все на замках, бо ж Шацьке лісництво приєднали до Любомльського. Проте й там директора Володимира Туревича журналісти не застали. Він нібито поїхав до лісу. В обласному управлінні лісгоспу теж ситуацію не коментують, мовляв, очікують письмовий запит. І в ДП «Ліси України» одразу не відповідають.

Якщо у вас є якісь конкретні дані, то ви, будь ласка, пишіть лист і вимагайте тоді пояснень

– кажуть у канцелярії ДП «Ліси України»

Чи можна на прибережній смузі щось викопувати? У Мінекології кажуть: не те, що копати, навіть орати там не можна.

У статті 89 вказано, що саме заборонено робити в прибережній захисній смузі. Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування і використання земель» передбачено, що до 2025 року ширина прибережної захисної смуги в межах населеного пункту може бути зменшена детальним планом території

– коментують у відділі охорони земельних ресурсів Міністерства екології України

Як повідомляє секретар Шацької селищної ради на сесії, всі альтанки й огородження на згаданому пляжі розташовані без детального плану території. Схоже, що з водоймою – та ж історія.

Місцеві розповідають: нині цю ділянку хочуть віддати в постійне користування на 49 років з аукціону. Селянам натомість запропонували віддалік облагородити свій пляж.

Але це на рік-два. Далі так само заберуть знову пляж

– упевнені місцеві

Поки селяни відстоюють право доступу до озера в згаданій прибережній смузі, поблизу кипить будівництво. Люди кажуть: нібито тут має бути готель. Хто його будує, в селі достеменно не знають. Нібито чули, що лісівники, але чомусь на таблиці, встановленій на паркані, вказано, що це приватна територія.

До слова, біля цього пляжу вже є готель відпочинкової бази «Світязь». Як вказано на сайті закладу, доба проживання тут коштує від однієї до п’яти тисяч гривень.

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (5)
  1. ВІТАЮ НАС ВСІХ ,УКРАЇНЦІ,УКРАЇНА СТАЄ ЄВРОПЕЙСЬКОЮ КОРЕЇЮ, ЗІМБАБВЕ І ГОНДУРАСОМ РАЗОМ ВЗЯТИМИ,А З НАС ХОЧУТЬ ЗРОБИТИ ХОЛОПІВ І БИДЛО,ДО НАС ВІДНОСЯТЬСЯ ЧИНУШІ ГІРШЕ НІЖ ДО ХУДОБИ .

  2. Ви с ким хочете боротися??? Закидати ці будівлі коктейльом молотова. О тоді вони поймуть що таке громада. Хайно повернуться хлопці з війни їм всім виблядкам мало не покажеться

  3. Йой, до чого тут 73% панове? В сільраді сидить 100% зрада, хто замовник і будівник не кажуть бо бояться хейту від села) Ще скажіть шо то Зеленський будує ахах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X