Влада пообіцяла, а потім передумала перейменувати вулицю на честь загиблого Героя

02.07.2022 о 13:09 · 3 хв читання

Друзі полеглого в бою з російськими загарбниками ковельчанина, старшого лейтенанта Збройних сил України Єгора Лобанова ще два місяці тому звернулися до міської влади з проханням перейменувати у Ковелі вулицю Толстого, де проживав Герой, назвавши його ім’ям. З аналогічною пропозицією, з підписами вчителів та батьківського комітету, письмово звертався директор школи №8.

У зверненні вони написали, що Єгор Лобанов, який ціною власного життя врятував вісьмох побратимів, гідний, щоб його ім’я було увіковічене та закарбоване в пам’яті жителів міста, в якому він народився та де проживають його батьки. Так як це зробили на честь капітана Володимира Кияна, також уродженця Ковеля, який у 2015 році теж загинув за Україну.

Відповідь надійшла від Ковельського міського голови Ігоря Чайки позитивна.

Ваше колективне звернення розглянуте на засіданні топонімічної комісії 24 травня 2022 року.

Вулиця, яка носить ім’я російського письменника Льва Толстого, комісія рекомендувала перейменувати на честь загиблого ковельчанина Єгора Лобанова. Це питання буде винесено на громадське обговорення в порядку, встановленому чинним законодавством

– вказується у відповіді

Автором документу, який підписав Ігор Чайка, є начальник управління культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету, заступник голови міської топонімічної комісії та очільник депутатської фракції Аграрної партії у Ковельській міській раді Андрій Мигуля.

Яким же було розчарування у рідних, знайомих та друзів Єгора Лобанова, коли міська рада опублікувала перелік вулиць, які будуть перейменовані, в якому не було імені нашого загиблого Героя.

Публікація за темою: Які нові назви обрала для ковельських вулиць міська топонімічна комісія

Топонімічна комісія, яку очолює заступниця Ковельського міського голови, лучанка Наталія Маленицька, винесла на обговорення громадськості перейменувати вулицю Толстого – на вулицю Захисників України.

Як взагалі могло таке статися, що мер Ковеля Ігор Чайка підписує одне, в той час як його заступниця з Луцька робить зовсім інше, і це «інше» – переважає слово міського голови?!

Зліва – направо: секретар топонімічної комісії Марія Приступчук, Андрій Мигуля та Наталія Маленицька

Особливим предметом обговорення декількох засідань комісії були звернення громадян Ковеля про присвоєння вулицям, які перейменовуються, імен ковельчан, що загинули, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Всі члени комісії підтримали ці пропозиції, однак, дискусійним було питання щодо цього рішення під час війни. Сьогодні сотні мешканців Ковеля захищають нашу державу у складі різних добровольчих формувань та Збройних сил України. І не всі, на жаль, повертаються додому. Тож комісією рекомендовано повернутися до розгляду цього питання після нашої Перемоги, а вулицям, на яких проживали герої, зараз надати інші назви

– йдеться у повідомленні на сайті міської ради

Друзі Єгора Лобанова звернулися із листом до «Ковель media», у якому з обуренням пишуть, що топонімічна комісія вважає «не на часі» увіковічнити ім’я Героя та пропонує перейменувати вулицю на «Захисників України».

Чому наші громадяни знають про абстрактне поняття «Захисників України», проте не знають поіменно хоча б власних героїв, які народилися в рідному місті??

Чому місцева влада не сприяє вшануванню в такий спосіб загиблих відважною та героїчною смертю? Чому навмисно стирає з пам’яті людей їх імена?

– зазначається у листі

Також вони закликають ковельчан під час інтернет-голосування, обираючи назву для перейменування вулиць: в пропозиції «інше» на вулицю Льва Толстого – написати «Єгора Лобанова».

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (26)
 1. Для луцьких привозних зайд Ковель і його вулиці завжди будуть «не на часі». Чужі ми, ковельчани, для них. Як і чужими є наші місцеві герої. Ковель для кар’єрних туристів є всього лише місцем заробляння грошей. Як для власної кишені, так і для тих, хто інвестував у нинішню експортовану до Ковеля владну команду. Саме тому багатомільйонні підряди отримують луцькі фірми, бюджетну допомогу на військові потреби шляхом підробок документів одержують друзі лучан. А тепер і сокровенну пам’ять про ковельських Героїв буде сепарувати рука іногороднього чинуші-перекотиполя.

 2. Я бажаю перегляду цієї справи і всеж таки дійти до правильного рішення.Вулицю назвати героєм України: Лобанов Єгор.Він захищав Україну,кожного хто живе в Україні,рідних і кожного з нас.Пам’ять про цього героя має бути увіковічена.
  Прошу нашого мера Дуже серйозно підійти до цього питання і вирішити його.

  1. Так, але це не правильно вшановувати одного героя! Потрібно вшанувати всіх воїнів, котрі віддали своє життя за Україну! У Ковелі це не одна людина!

   1. Поставити питання на голосування Ковельчан, якщо Луцьким чинушам всеодно.

   2. Це одна з відмовок, на основі якої змінюється рішення про перейменуванні цієї вулиці. І що, хочете сказати, в Ковелі вулиць мало???? Буде мало – перейменуйте Театральну, перейменуйте навіть і Незалежності, бо якби не ці хлопці, які тепер віддають життя в 24 роки, як Єгор, то не тільки самої вулиці, а й незалежності може і не бути. А тут ціла проблема – назвати маленьку вулицю ім’ям реального Героя, який на ній жив і який її прославив навіки віків. Великий сором для міської влади цього не зробити. Не зробите зараз – зроблять пізніше, інші люди, але знайте, що цей сором залишиться назавжди.

  2. Вулиця, на якій жив наш герой, має бути названа “Єгора Лобанова”. Не будьте байдужими, проголосуйте. Це найменше, що ми маємо зробити.

 3. Чайку у відставку! А до влади нормального мера, а не підлу підлизу.
  Перейменування вулиць робиться з причин війни. Тому було б справедливо назвати вулиці іменами наших загиблих захисників! Обирати мають мешканці міста, а не чайка і його шайка.

 4. Хто голосував за Івахіва, те і маєте і навіщо тепер обурюватися, це ваші плоди. Мер-для вручення грамот, пускання кульок і т.д. А його заступники дл, підтримки Івахіва і заробляння грошей длч себе і нардепа.

 5. Московський патріархат недозволяє власними іменами називати вулиці , табу

 6. Пане Чайка будьте твердим не дозволяйте своєму заступникупідставляти себе адже ви підписали чому вона без вашої згоди відміняє ваше рішення і взагалі що у нас не було кому бути заступником нехай вона керує в Луцьку.Не треба говорити не на часі.В нас загиблих 10 а можливо вже і більше чому б в даний час коли зібрались перейменовувати неназвати вулиці в честь даних загиблих захисників.Не поступайтесь пане Чайка а то потім взагалі не будуть враховувати вашу думку.А вашу заступницю поставте на місце, можливо вона претендує на ваше місце і тому себе так веде.

 7. Заступниці наказав подільник Яша і вона виконала наказ. Тут Чайка не в силах щось вдіяти. Проти Яші він не може піти…

 8. Сокровенну пам‘ять про нашого ковельського Героя Єгора Лобанова треба закарбувати навіки, ціною свого життя він рятував своїх побратимів, і також нас з вами, щоб ми могли спокійно жити і спати.А як наша влада шанує і пам‘ятає Героів? Прикро і стидно за ковельську владу? Говорять одне, а роблять інше.Немає меж цинізму. Слава Україні! Слава Героям!

 9. Ігоре Леонтійовичу!
  Ми Вас обрали, а не Яковлєва і Маленицьку. Женіть їх всраною мітлою, з валізами до Луцька, звідки вони сюди налетіли, як мухи на гівно. Нехай в Луцьку крутять світом, як циган сонцем, може швидше сядуть.

  1. Всраною мітлою гнати Івахува і йому подібних і більше таких не обирати і вме стане на свої місця. Самі продались Івахіву, а тепер пожинаємо плоди своєї ж дурості. А Чайка не спроможний нічого зробити, його прстпвили в такі умови.

 10. В свій час івахув з єремеєвим вели бойку торгівлю з кацапами в Криму. Не подивуюсь, якщо івахув продовжує “добрі” традиції загиблого у нерівній боротьбі з Коником…

 11. Моє просте рішення питання зміни назв вулиць м. Ковеля дуже просте – потрібно так як в США зробити вулиці під цифрами ( 2;67;345.) А то я бачу за своє життя (67 років) дуже багато змін в назви героїв і видатних людей України . Міняються через кожні 20 років !

 12. Скільки можна терпіти івахувських та лисових шісток на ковельщині. До військомату і на передову цих “незамінних”.

 13. Така сама ситуація з перейменуванням вул. 40 років перемоги у вул. Валерія Гонти,

 14. Вулиця Толстого підлягає перейменуванню, і єдино правильний варіант – назвати її на честь Героя, який на ній жив! До того ж, батько його також зараз на фронті! Єгор – герой в прямому розумінні: захищав свою Вітчизну і загинув, рятуючи друзів. Пам’ятаєте слова з Біблії: “Немає більшої любові ніж та, коли хто життя своє віддасть за друзів своїх “. Він загинув, захищаючи нас із вами! 25-річний юнак!!! Якщо ми зараз не увічнимо пам’ять Єгора, ми будемо останніми невдячними свиньми. І, що ще гірше, – зрадниками.

 15. Пропоную назвати вулицю іменем Героя Єгора Лобанова.Він загинув захищаючи нас,будьмо вдячні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X