Вилучили контрабандної лісопродукції на понад півмільйона гривень

06.10.2022 14:32

У Ковельському районі митники упередили неправомірний експорт обробленої деревини і вилучили продукції на понад півмільйона гривень.

Про це сьогодні повідомляє пресслужба Волинської митниці.

У пункті пропуску «Ягодин» увагу митників привернув вантаж, який був задекларований українським відправником як «дерев’яні загострені рейки з грабу та липи». Загалом – 19,8 тонни або 35 тисяч штук. Доданий до декларації сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів теж містив інформацію про граб та липу як сировину для виготовлення цієї продукції.

Однак залишалися сумніви, які згодом підтвердив залучений експерт з кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу. Науковець встановив, що насправді у складі цього вантажу містяться дерев’яні рейки здебільшого з сосни, а ще кілька сотень штук – із в’яза. Зрозуміло, що порода деревини значно впливає на ціну пиломатеріалів з неї.

Складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 483 Митного кодексу. Подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів.

Спеціалізована лабораторія з питань експертизи та досліджень Держмитслужби визначила їхню вартість у 525 тисяч гривень.

Фото Волинської митниці

Поділитися:

Коментарі

  1. Писали ,,написали все,крiм одного значного..чиi дрова..бо будуть опилки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *