Як працівники національного парку зводили будинок для своєї директорки

Замість роботи – праця на директорку. У справі скандальної очільниці Шацького національного природного парку Марії Христецької з’явилися нові деталі.
З бажанням розповісти правду про свою колишню керівницю до журналістів звернувся чоловік, який свого часу працював у нацпарку, – Володимир Парадуха. Його несподівані зізнання про так звану панщину замість роботи – у сюжеті 12 каналу.
Ні стида, ні совісті в жіночки. Зразу вона, коли прийшла, наводила порядки, але за тими порядками крилося все
– не приховує емоцій Володимир Парадуха
І зловживання службовим становищем, і оформлення на роботу фіктивних працівників, і незаконне заволодіння мільйоном гривень державних грошей. Усе це робила директорка Шацького нацпарку Марія Христецька, будучи на посаді. А можливо, і продовжує, бо ж досі ходить на роботу і паралельно в суд, де її намагаються судити.
Публікація за темою: Директорку національного парку підозрюють у вчиненні злочинів у складі організованої групи
Володимир Парадуха переконаний, що чиновницю є за що притягувати до відповідальності. Саме із запитом на справедливість пан Володимир звернувся до телеканалу та поділився своєю історією.
Володимир каже, що працював різноробочим: переважно займався косінням трави на території адміністрації та угіддях парку. Утім, за словами чоловіка, неодноразово його та інших працівників відправляли будувати хату для директорки в Шацьк. Сам Володимир їздив туди близько двадцяти разів.
Там працювало дев’ять лісників, бо їх десять всього. Один не працював, це Степан Носуліч. Не працював, бо був у відпустці. А от всі решта – два трактористи, я і ще єгер – всі ми там працювали. І ще й майстер лісу їхав за старшого і працював з нами нарівні
– каже Володимир Парадуха
Людям час від часу повідомляли про те, що сьогодні доведеться виконувати так звану «іншу» роботу. Будувати хату Христецькій їздили по черзі працівники лісництв і працівники парку. Робили, каже Володимир, всяке.

Бетон робили, возили, розгортали в хаті вже – найтяжче було. І паркан її треба було зсередини фарбувати
– продовжує розповідь чоловік
За такі «робочі» дні з «іншою» роботою люди не отримували ні копійки.
Люди питали, чи вона каву вам хоч поставила? Яка кава!.. А могорич теж? Який могорич – вона кави не поставила навіть
– згадує колишній працівник
Володимир каже: працювали так по шість-сім годин на день. Крім того, працівників Шацького нацпарку змушували виконувати й інші забаганки Марії Володимирівни. Наприклад, вони копали ставок біля її будинку.
Ми днів чотири-п’ять там вирізали все. Все підряд вирізали, вичистили, спалили. На тобі вже, довольна? І отак нагло весь час нас посилала, забирала – їдь
– каже чоловік
За словами Володимира, на будівництві цієї хати Марія Володимирівна добряче зекономила, бо ж чимало матеріалів, зокрема плитку й дерево, списувала з того, що має на балансі нацпарк.
Усіх, хто знав про ці махінації, каже чоловік, Христецька змушувала мовчати. Та потрохи шило стало вилазити з мішка, коли у нацпарку з’явилися фіктивні працівники. Так, це саме ті шестеро мертвих душ, за оформлення яких чиновниця таки постала перед судом. Директорка забрала собі мільйон їхньої зарплати. У цю схему вона втягнула частину працівників, а хто відмовлявся у ній брати участь – того понижували у посаді або й звільняли. На думку Володимира, більшість людей, яких підставила Христецька, досі налякані.
Усі лісники наші бояться. Чого? І боялися, й бояться. Бо вона за те «з’їсть», звільнить. Знайде причину і уволить. Усі тремтять, бояться шо-небудь проти неї сказати. Один я був язикатий: часом говорю – о, каже лісничий, ви багато говорите. А я що, кажу, в нас свобода слова»
– сміється колишній працівник
Дісталося і Володимиру. Чоловіка уже не допускали до роботи в парку: відправили працювати в ліс. А на його місце підібрали зручнішого колегу – працівника, який був тільки на папері. Крім того, неіснуючими працівниками були шофер та прибиральниця. Про них, каже, знали і лісничі, і бухгалтерка, бо фіксували нібито робочі години. Володимир пропрацював у Шацькому нацпарку близько трьох років. А звільнився після того, як травмував ногу. Одужавши, вирішив не повертатися, бо не хотів брати участь у «темних» справах Христецької.
Про усе це ми запитали в самої Марії Христецької.
Цікава інформація. Я нічого з цього приводу не можу вам сказати. Дякую, до побачення
– відповіла журналістам директорка і кинула слухавку
Журналісти ж сподіваються, що судді візьмуть до уваги нові свідчення у цій резонансній справі, яка, нарешті, зрушить з мертвої точки, на якій так надовго зависла.
Більше про




Коментарі
Залишити відповідь

У нас за це не сажають, а нагороджують як мигулю.
Рішення суду покаже в якій
країні ми живемо….
І який паспорт у судді…
і?
Що, що… Що незрозуміло? Погуляйко нагородить. Як мигулю.
А я думав, що таке було можливе тільки в совєцькій армії