Як працює одна з найстаріших метеостанцій на Волині – ковельська

24.03.2021 о 08:44 · 2 хв читання
Фото: https://suspilne.media

Дві метеостанції на Волині – у Ковелі і Світязі – збирають синоптичний матеріал понад 100 років.

Щоб скласти прогноз погоди на добу, метеорологи мають опрацювати дані з усього світу, розповів начальник обласного центру з гідрометеорології Ростислав Бондарчук, – повідомляє Суспільне.

Гідрометеослужба Волині працює з 1944 року. Загалом в обласному центрі гідрометеорології працює майже 140 людей у шести метеостанціях: у Луцьку, Володимирі-Волинському, Ковелі, Світязі, Маневичах і Любешові.

Останні три чотири роки на станціях з’явилися електротермометри та дві метеорологічні програми – «АРМ-Синоптик» та «АРМ-метеорологія». Зі слів Ростислава Бондарчука, у своєму кабінеті технік бачить, яка температура повітря, ґрунту. Додає: на станціях прилади та електроніка змінюються не так швидко, як би хотілося.

Метеорологічна станція «Ковель» розташована на околиці міста. Вона є одною з найстарших в області, розповіла начальниця станції Тетяна Ковальчук. Спостереження на метеостанції розпочали у 1891 році. На час Другої світової війни роботи призупинили, а після – продовжили, говорить Тетяна Ковальчук. Обладнання зараз тут нове, а старим тут користуються, коли зникає електроживлення.

Також тут є будинок для працівників і територія з обладнанням, де збирають дані з довкілля, говорить метеорологиня.

У колективі ковельської станції – дев’ятеро працівників: п’ять техніків-метеорологів, агрометеоролог, технік-актинометрист, спостережник поста. Усі дані вводить в електронну базу Валентина Ковальчук. Жінка працює на метеостанції 42 роки.

Інформацію з метеостанції кожні три години, цілодобово передають як у Волинський гідрометеоцентр, так і в Київський. Якщо різкі зміни погодніх умов, то дані передають одразу, каже метеорологиня. Каже: на станції продовжують спостерігати і відзначати інформацію за самописцями температури повітря і вологості.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X