Як вояки УПА святкували Великдень у 1951 році на Волині

16.04.2023 о 12:49 · 1 хв читання
Фото: Волинський краєзнавчий музей

Волинський краєзнавчий музей показав фото, на якому 29 квітня 1951 року вояки Української повстанської армії святкували Великдень.

Світлину опублікували на фейсбук-сторінці музею.

Під час святкування Великодня 1951 року, яке припало на 29 квітня, група волинських повстанців зробила декілька фото цього моменту. Одне з них стало відомим, а от те, що в колекції Волинського краєзнавчого музею – ні

– йдеться у повідомленні

Зліва на право, за «лісовим» столом сидять волинські повстанці: «Роман» (ймовірно Пешко Степан Федорович – загинув), «Бойко» (загинув), «Береза» (загинув), «Калина» (потрапив у полон), «Явір» (загинув) і Денисюк Федір Максимович («Потап», «Рижий», «Ясний»). Його біографія нам більш відома. Він народився у селі Іваномисль Камінь-Каширського району.

Через зв’язок з повстанцями 7 лютого 1948 року був виселений у Кемеровську область росії, але зумів утекти. Перейшов у підпілля і продовжив боротьбу з радянською владою. У 1952 році очолив Камінь-Каширський районний провід ОУН.

Загинув 6 квітня 1952 року (за іншими даними – 22 квітня) в бою з оперативною військовою групою управління МДБ (міністерства держбезпеки) Волинської області на території тодішнього Ратнівського району залишившись вірним Україні до кінця.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X