Які зарплати отримують голови територіальних громад Ковельського району під час війни

22.05.2024 о 11:00 · 5 хв читання

У 2022 на заробітні плати головам 54 волинських громад пішло майже 24,5 мільйона гривень, а торік – понад 27 мільйонів. Не всі сільські голови подали декларації вчасно, а були й такі, які звернулися до НАЗК, щоб вилучити їх з публічного доступу. Разом з тим, високі зарплати мали далеко не завжди голови великих і заможних громад.

Хто отримав найбільше, а хто пас задніх, – дослідив Центр журналістських розслідувань «Сила правди» на основі інформації з електронних декларацій про майно та доходи за 2022 та 2023 роки.

Найвищі та найнижчі зарплати очільників громад на Волині

Луцьк і прилеглі громади традиційно лідирують за доходами до бюджетів і відповідно за рівнем зарплат їхнім очільникам. Щоправда, не завжди фінансова спроможність це запорука високих заробітків топ-менеджерів. Радше доводиться бачити протилежне: дотаційні сільські ради платять своїм головам більше, ніж великі громади сформовані навколо міст обласного значення.

У перший рік повномасштабної війни найвищі зарплати були у боратинського сільського голови Сергія Яручика – в середньому 88,5 тисяч гривень на місяць, луцького міського голови Ігоря Поліщука – майже 87,9 тисячі гривень і підгайцівського сільського голови Юрія Семенюка – 69,1 тисячі гривень. 

У 2022 році найменше отримували голова Поворської громади Інна Бондарчук – в середньому 21,2 тисячі гривень на місяць, Рівненської громади Юрій Фініковський – 22,3 тисячі гривень, Смідинської громади Оксана Піцик – 22,9 тисячі гривень.

У 2023 зарплати очільників громад дещо зросли, а лідери та аутсайдери зарплатного рейтингу змінилися. Найбільше отримував луцький міський голова Ігор Поліщук – в середньому 99,4 тисячі гривень щомісяця, друге місце – у Любомльського міського голови Романа Ющука – 77,5 тисячі гривень, голова Боратинської громади Сергій Яручик став третім, йому нараховували приблизно 76,3 тисячі гривень щомісяця. Майже таку ж зарплату мав і голова Підгацівської громади Юрій Семенюк, який торік опинився на четвертій сходинці рейтингу. 

Цікаво, що очільники Ковельської Ігор Чайка і Нововолинської Борис Карпус громад – на сьомій і десятій сходинках відповідно. Першому нараховували 63,3 тисячі гривень щомісяця, а другому – 55,8 тисячі гривень. Чайку обійшли за розміром середньомісячного заробітку голова Камінь-Каширської громади Віктор Пась і голова Турійської громади Олексій Безсмертний. А нововолинського міського голову обігнали ще й голови Ратнівської та Ківерцівської громад Віталій Бірук і Олександр Ковальчук. А ось голова Володимирської громади Ігор Пальонка став аж чотирнадцятим: він отримував торік 48 тисяч гривень на місяць. Його, до прикладу, обійшли за розміром заробітку голови Турійської, Торчинської, Ратнівської, Ківерцівської та Горохівської громад. 

Останні позиції в рейтингу зарплат торік також зайняли зовсім інші, ніж у 2022-му люди. Всього 23,5 тисячі гривень нараховували на місяць очільнику Луківської громади Анатолію Климуку, голові Копачівської Олександру Совтису – 24,5 тисячі та Миколі Калачуку із Забродівської громади – 25,4 тисячі гривень. Однією з найменших зарплат винагородили роботу голови Іваничівської громади Лідії Томашевської – 25,5 тисяч гривень на місяць. Проте торік вона загалом додатково отримала понад 155 тисяч гривень пенсії та 116,5 тисяч гривень зарплати в Іваничівській багатопрофільній лікарні.

Хто найбагатший на районі та кого обмежили депутати?

У Ковельському районі – 23 громади. На зарплати їх очільникам торік пішло 10,5 мільйонів гривень. Найвищий заробіток мав голова Любомльської громади Роман Ющук – 77,5 тисяч гривень. У 2022-му йому нараховували 67,2 тисячі. Зарплата ковельського міського голови Ігоря Чайки становила у 2022 році 62,9 тисячі гривень на місяць, а торік – 63,3 тисячі гривень. Проте його випередив голова Турійської громади Олексій Безсмертний середньомісячний заробіток якого торік сягнув 63,9 тисячі гривень. 

У 2022 найменші заробітки були у голів Поворської громади (Інна Бондарук) – 21,3 тисячі гривень, Смідинської (Оксана Піцик) – 22,9, Рівненської (Юрій Фініковський) – 22,3, Самарівської (Микола Маргес) – 23,5. А торік останні місця в рейтингу зарплат дісталися головам Луківської громади (Анатолію Климуку) – 23,5 тисячі гривень, Забродівської (Миколі Калачуку) – 25,4, Сериховичівської (Ростиславу Шиманському) – 26,7 тисячі гривень.

Все пропало: де «загубились» декларації деяких голів

По завершенню дедлайну кампанії декларування «Сила правди» виявила, що в реєстрі Національного агентства з питань запобігання корупції відсутні декларації трьох очільників місцевих громад (двоє – з Ковельського району). 

Річ у тому, що голова Дубечненської громади Ковельського району Анатолій Костючик на початку 2023-го трагічно загинув у ДТП. Окрім того, на початку підготовки цього матеріалу в реєстрі не було жодної декларації з початку вступу на посаду голови Люблинецької громади Наталії Сіховської

Телефоном посадовиця пояснила, що вчасно декларує майно та доходи як публічна особа, проте попросила вилучити ці відомості зі загального доступу.

Нічого дивного. Я дружина військовослужбовців. Згідно з кінцевими положеннями, на час дії воєнного стану, ці декларації вилучаються в НАЗК. Ви можете туди зателефонувати й з’ясувати все. Я їх подала вчасно. З цим працювала мій секретар. Ви можете зателефонувати до Жанни Василівни, вам все пояснять

– сказала Наталія Сіховська

До речі, за підсумками виконання місцевих бюджетів у 2023 році, 13 волинських громад мають низький показник фінансової спроможності. У семи громад нашої області – Дубечненської, Забродівської, Колківської, Мар’янівської, Цуманської, Велицької, Доросинівської – цей показник критично низький. Натомість, наприклад, доросинівський сільський голова Микола Касянчук торік отримував щомісяця майже 46 тисяч гривень нарахувань. Це більше, ніж, до прикладу, мав шацький селищний голова Сергій Карпук і лише на півтисячі менше, ніж голова багатої прикордонної Вишнівської громади Віктор Сущик.

Нагадаємо раніше «Ковель media» повідомляв, скільки заробили за 2023 рік перші посадовці Ковеля, депутати Ковельської міської ради та керівники комунальних підприємств Ковеля.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (10)
  1. На моє переконання, під час війни, заробітні плати всіх чиновників мають бути такими, щоб забезпечити ЛИШЕ мінімальні життєві потреби, але ніяк не призводити до збагачення чи можливості накопичувати кошти. Всі решта фінансів повинні йти воїнам, дітям- сиротам та родинам загиблих. Чиновники в тилу повинні розуміти, що життям вони ризикують мінімально, тому державні кошти повинні отримувати ті, хто ризикує життям заради їхнього спокою або нащадкам тих, хто вже життя своє віддав. Наведені у публікації зарплати занадто високі. Совісніі керівники повинні були б розуміти, що під час війни, коли ми невпинно просимо допомоги в інших держав, коли волонтери долучаються до матеріального забезпечення війська, вони не мають морального права призначати собі такі високі зарплати.

  2. Зрозуміють! Гребуть усе під себе і гроші , і землю та все інше! А простому люду всюди пропонують – донатьте!

  3. Цікаво, хто на нулі отримує 100000, і наприклад луцький міський голова100000? Де справедливість?За, що такі зарплати отримують чиновники, спеціалісти круті?

  4. Сидиш, робиш умне лице, думати зовсім нетреба, ще й зарплату платять , окуєть, це може бути тільки в Україні.

  5. то така правда у нас кругом, бідним людям повістки , чиновникам зарплати

  6. 70 річний Бойко кончене алкаш отримує 100 000 грн оздоровчі пенсію, грабує місто Його кришує підарком з півнем пощипантм, Розкопали все що можна. Бойко взагалі охуїв за рахунок міста поставив генератора бізнес вуменші жінчіній сестрі в бані що на Сагайдачного. А ми все мовчимо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X