Яку проблему просить вирішити керівник інтернату на Ковельщині

04.11.2020 о 11:10 · 3 хв читання

Про основні напрямки діяльності та проблемні питання функціонування інтернатних закладів області йшлося учора, 3 листопада, під час зустрічі першого заступника голови Волинської облдержадміністрації Сергія Мовенка та заступника директора департаменту соціального захисту населення ОДА Оксани Гобод з керівниками інтернатних закладів області.

Зокрема, у ході спілкування Сергій Мовенко ознайомився із специфікою та основними завданнями закладів соціального захисту населення, а також поцікавився у їх директорів, які проблемні питання потребують вирішення та втручання обласної влади, повідомляє Волинська ОДА.

Адже, на переконання першого заступника очільника області, рівень цивілізованості суспільства визначається відношенням до малозахищених верств населення, зокрема, осіб похилого віку, інвалідів, дітей тощо.

Ми зобов’язані забезпечити достойні умови мешканцям інтернатних закладів. Саме тому спільно з новообраним депутатським корпусом обласної ради будемо намагатися вирішувати питання належного перебування вразливих верств населення у закладах соціального захисту

– переконаний Сергій Мовенко

Загалом основні проблемні питання у роботі інтернатних закладів стосувалися необхідності проведення певних ремонтних робіт та укомплектування персоналу. Зокрема, керівник Голобського психоневрологічного інтернату Микола Пруд поінформував про необхідність реконструкції водопостачальної системи закладу. Утеплення та перекриття корпусу потребує Берестечківський інтренат, а в Олицькому соціальному закладі необхідно здійснити капітальний ремонт банно-прального комбінату.

Директор Руденського психоневрологічного інтернату Олена Місюк поінформувала, що капітального ремонту потребує фасад будівлі та харчоблок. Також вона порушила питання недостатнього інтернет-покриття, позаяк заклад знаходиться безпосередньо у лісовому масиві, що створює перешкоди для забезпечення безпосередньої діяльності установи в сучасних умовах.

У свою чергу, Сергій Мовенко поінформував присутніх, що нещодавно у стінах ОДА відбулася зустріч з представниками мобільних операторів, які розповіли про свої плани на 2021 рік щодо розширення інтернет-мережі. Разом з тим, перший заступник голови облдержадміністрації дав доручення опрацювати питання щодо підключення оптоволоконного інтернету до зазначеного закладу.

Директор Горохівського психоневрологічного інтернату Юлія Ковальчук зауважила, що важливим також залишається питання забезпечення закладів транспортом, а керівник Луцького геріатричного пансіонату Алла Гнатюк порушила питання необхідності підвищення заробітної плати працівникам установ.

Заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Гобод поінформувала про те, що кожен з названих закладів має у власності підсобне господарство, що дозволяє частково забезпечити потребу мешкнців у продуктах харчування, зокрема, м’ясної та молочної продукції, овочів та фруктів.

Сергій Мовенко поцікавився у керівників закладів, яка ситуація із протидією поширення COVID-19. Як стало відомо в ході наради, в усіх закладах дотримуються санітарно-гігієнічних вимог, зокрема, проводиться термоскринінг, дезінфекція, використовуються засоби індивідуального захисту. Разом з тим, існує потреба в ЗІЗ та антисептиках, позаяк, закуповуються вони в межах кошторисних призначень, передбачених для кожного закладу на поточний рік, додаткових коштів на ці цілі не виділяються.

Наскільки я розумію, більшість порушених питань стосується фінансування. Сподіваюся, що новий склад обласної ради – це обранці волинської громади, сповнені ентузіазму та бажання працювати на її благо. Відтак, обласна виконавча влада буде порушувати перед депутатським корпусом озвучені сьогодні проблемні питання, які потребують спільного вирішення

– підсумував Сергій Мовенко

Фото Волинської ОДА

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X