Загибель біля переїзду: «Укрзалізниця» має сплатити 400 тис. грн моральної шкоди

09.02.2022 13:07
Фото: https://mapio.net

У Ковельському районі поблизу залізничної станції Любитів минулого року потяг скоїв наїзд на мешканку села, яка від травм, несумісних з життям, померла на місці.

Донька загиблої звернулась із судовим позовом до акціонерного товариства «Українська залізниця» про відшкодування моральної шкоди для себе та свого молодшого брата – по 350 000 гривень на кожного.

«Укрзалізниця» позовні вимоги не визнала і зауважила, що сума моральної шкоди не відповідає принципу розумності та справедливості. Як встановлено з матеріалів кримінальної справи, загибла знаходилась на колії в темну пору доби в позі «навкарачки» і хиталась з боку на бік. Локомотив після подачі звукового сигналу застосував екстрене гальмування, але з об’єктивних причин уникнути наїзду не міг.

У відповідності до висновку судово-медичного експерта, жінка перебувала в тяжкому ступені алкогольного сп’яніння (3,53 проміле в крові). Досудовим слідством провина локомотивної бригади у трагічному випадку не встановлена, при цьому слідчим вказано, що потерпілою було допущено грубу необережність та нехтування правилами безпеки на залізничному транспорті.

Постановою слідчого кримінальне провадження за № 12020030110001477 було закрито у зв’язку з відсутністю складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 276 КК України.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Колодяжненської сільської ради Ковельського району від 22 лютого 2021 року позивачка призначена піклувальником над своїм неповнолітнім братом, який є дитиною-сиротою.

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді В’ячеслава Лесика ухвалив стягнути з АТ «Українська залізниця» на користь позивачки та її брата моральну шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки, у розмірі по 200 тисяч гривень кожному.

Поділитися:

Коментарі

  1. Моральну шкоду отримав машиніст,він має отримати компенсацію хоча б за стрес і жах який він пережив і ще багато років буде від цього страждати

  2. Була п’яна, стояла на вкарачки…. А Укразіліщниця виявилася крайньою. Хороший у нас суд … Справедливий.

  3. Скаже начальник депо машиністу – ти наїхав на бабу, ти й плати. Зарплата у тебе не маленька, потихеньку віддаси. А не захочеш – я знайду, як від тебе позбавитись, щоб ніякий суд не поновив. Де ти ще сьогодні знайдеш роботу з такою зарплатою?..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.