Засудили мешканця Ковельського району, який до смерті забив брата

01.05.2023 о 10:56 · 3 хв читання
Фото: ТРК «Аверс»

Забив до смерті брата, бо той поліз на його горище. Моторошна історія сталася у прикордонному селі Тур Ковельського району в серпні 2022 року. Місцевий житель так взявся захищати своє горище з тютюном, що до смерті побив двоюрідного брата. Перед конфліктом чоловіки випили.

Вирок Ратнівського райсуду – сім років та шість місяців ув’язнення. Волинянин подав апеляцію, йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Судмедексперт встановив, що обвинувачений Віталій того дня перебрав алкоголю в 11 разів. Застілля двоюрідних братів у селі Тур обернулося побиттям і смертю. Після розпиття горілки Іван поліз драбиною на братове горище за тютюном. Потім Віталій став його бити. Так вказано у вироці Ратнівського райсуду.

Взявши до рук дерев’яну палицю, що лежала на подвір’ї, умисно наніс останньому не менше ніж десять ударів по різних ділянках тіла, від яких потерпілий впав на землю. Оговтавшись від ударів, Іван Євтушик почав вставати з землі, щоб втекти з подвір’я. В цей час Віталій Євтушик умисно наніс ще не менше ніж десять ударів по різних ділянках тіла

– зазначив суддя Волинського апеляційного суду Віталій Денісов

Те, що відбувалося, із вікна бачила сусідка: «Свідок ствердила, що обвинувачений наносив дерев’яною палицею, схожою на штахетину, багато ударів лежачому приблизно 20-30 хвилин. При цьому вона спостерігала за ними, оскільки це було не вперше. Сідав на лавку, вставав і знову наносив вказаною палицею удари по голові, боку».

Івана забрала швидка і той невдовзі помер у лікарні.

Покійний брат був увесь синій, ніс побитий, голова зашита, вухо розбите, ліва рука та нога висіли

– кажуть очевидці

Сам підсудний каже, що його обвинувачення не об’єктивне, і вважає, що під час слідства були порушення. Мовляв, те, що він перебуваєв СІЗО, – це теж порушення. Чоловікові інкримінують статтю: умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого. Підсудний не погоджується. Запевняє, що покійний брат перший вдарив його палицею, а він так захищав себе та своє майно.

Я її (палицю) не брав, я її вирвав з рук померлого. Тому що я змушений був захищатися. Кожен, мабуть, поступав би… В мене не було часу роздумувати. Сталася біда, але я цього не хотів

– сказав Віталій Євтушик

Він припускає, що покійний брат хотів щось поцупити із його горища: «90%, що він туди просто так не ліз. Він хотів щось поцупити з мого майна. Я сказав: «Не лізь туди, не потрібно. Якщо щось треба, то я залізу і дам тобі чи не дам». То моє майно. Посягання на майно – це недопустимо».

Суддя звернув увагу: на горищі зберігався тютюн, тож виходить, що Віталій наніс понад 20 ударів палицею двоюрідному брату за тютюн.

Адвокат зазначив, що раніше обвинуваченого не судили. Віталій виявляє бажання іти на фронт захищати державу.

Колегія суддів вирок першої інстанції залишила без змін – сім з половиною років ув’язнення.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X