Жителі села у Ковельському районі просять владу не понижувати статус місцевої школи

Сьогодні в 15:37 · 3 хв читання

У Ратнівській та Забродівській громадах Ковельського району під час зустрічі з начальником Волинської обласної військової адміністрації Іваном Рудницьким говорили про освітню реформу, яка передбачає оптимізацію мережі закладів освіти. До слова, ці питання дуже поширені й в інших громадах.

Про це повідомив очільник обласної влади на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, жителі села Комарове Ратнівської ТГ просять не понижувати статус місцевої школи до гімназії, бо не хочуть, щоби діти старших класів їздили на навчання у Ратне. Станом на сьогодні рішення щодо статусу ще не прийняте, але обговорення вже тривають. Тому й порушили таке питання на зустрічі.

Насамперед слід зауважити, що рішення щодо статусу школи приймає орган місцевого самоврядування, тобто – Ратнівська громада. Як пояснив її голова Віталій Бірук, обговорюють такий варіант, адже триває освітня реформа, згідно з якою у 2025 році не виділятимуть освітню субвенцію на школи (окрім початкових), де менш як 45 учнів. В іншому випадку – фінансувати доведеться з бюджету громади.

На мою думку, це державна політика і їй треба слідувати. Адже тут питання не лише в економії коштів, а й в якості освіти для дітей.

Нагадаю, від 1 вересня 2027 року Україна перейде на 12-річну систему шкільної освіти. У старшій школі учні навчатимуться три роки – в академічних і професійних ліцеях. Усе розпочалося у 2018 році, коли в Україні стартувала реформа «Нова українська школа» (НУШ), яка передбачає нову структуру: початкова школа (1-4 класи), гімназія (5-9 класи, базова освіта) та академічний ліцей (10-12 класи, профільна освіта). До слова, постанова Уряду про запуск реформи затверджена ще у 2015 році

– зазначає Іван Рудницький

Таким чином, нині у Волинській області поступово відбувається оптимізація мережі закладів середньої освіти. Окремі школи отримають статус «гімназія», інші – «ліцей». Все залежить від кількості здобувачів освіти. Тут найважливішим моментом є те, що згідно з рішенням Уряду, з 1 вересня 2025 року не виділятимуть освітню субвенцію на фінансування шкіл (окрім початкових), де менш як 45 учнів. А з 2026 року припинять фінансувати з державного бюджету школи, де менш як 65 учнів.

У Забродівській громаді освітні питання стосувалися сприяння у завершенні реконструкції дитячого садочку, якому завадила війна. А також необхідності ремонту даху Річицького ліцею. Вирішили, що громада виготовить проєктно-кошторисну документацію, визначить почерговість робіт, запланують на це кошти, а тоді долучиться обласний бюджет.

Окрім цього, руйнуються заклади культури, а книжкові фонди бібліотеки потребують поповнення. Насправді суми невеликі, тож Іван Рудницький доручив голові громади включитися в цей процес. Господарювання та ефективний розподіл коштів – це завдання керівництва громади.

Також у громаді турбуються й про внутрішньо переміщених осіб. Було кілька звернень щодо фінансової допомоги та забезпечення житлом. Разом із Ковельською РВА взяли питання в роботу

– повідомив Іван Рудницький

Фото зі сторінки Івана Рудницького у Фейсбуці

Поділитися

Більше про

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X