Злодійська вирубка лісу біля Ковеля – проблема не нова, як і незаконний вивіз піску

24.10.2021 о 21:41 · 3 хв читання
Фото: 12 канал

Жителі села Городилець Ковельської територіальної громади під час прогулянки помітили сміливців, які вивозили ліс так званими «уралами».

Очевидці запевняють, що дерева були здорові, тож одразу викликали поліцію. Втім, щойно водії зрозуміли, що їх побачили, – утекли, покинувши все на місці. Це, до слова, сталося на території колишньої військової частини, – йдеться у сюжеті 12 каналу.

Йшли по опеньки туди з подружкою і побачили, що маніпулятор вантажить ліс. Ми почули, як пилка працює, підійшли й побачили. Кажу, дивися, які сосни, ну хороші сосни… Це ж не те що поїджені, старі чи сухостої

– розповіла місцева мешканка Зоряна Галкевич

Публікація за темою: Незаконно рубають ліс біля Ковеля, на території колишньої військової частини

Жінки одразу викликали поліцію. А згодом почали шукати правди і в лісівників та старости села. Утім, ті запевнили, що про такі події, як то кажуть, ні сном, ні духом – жодних дозвільних документів на вирубку нікому не надавали.

– «Волинська Січ» частину тої території займає, там молодь тренується.

– Це якась громадська організація?

– Так. Але не зроблено інвентаризацію, і ця земля як би не перебуває ще ні на чиєму балансі

– каже староста сіл Городилець, Ружин, Клевецьк Ігор Корнійчук

Місцеві кажуть: доки їхала поліція – спритники з місця злочину накивали п’ятами. Трофеї, які не встигли вивезти, лишили на місці. Вирубали, кажуть люди, більше як 600 кубів деревини. Самі ж жителі Городильця припускають, що певною інформацією можуть володіти працівники «Волинської Січі».

Обурюються люди й тому, що у селі чимало проблем. Тим часом влада їх вирішувати, кажуть, не береться. А вирубка лісу тут, запевняють, проблема не нова, як і регулярний та незаконний вивіз піску.

Фото: 12 канал

Світла в селі немає взагалі на вулиці, у школі ні майданчика, нічого немає, молоді теж немає куди вийти пограти якийсь волейбол, баскетбол, щоб їм в селі цікаво було

– скаржиться місцева мешканка Марія Салій

Поспілкувалися журналісти і з чоловіком, який займається «Волинською Січчю». Це, до слова, депутат Ковельської міської ради Сергій Дружинович. За його словами, територія колишньої військової частини – понад 10 гектарів. Їх же організація займає близько трьох.

Там є два в’їзди. Один – це КПП, де ми вже 6 років орендували, тепер викупили, і це наша територія, ми її закрили. Тобто без нашого відома через нас ніхто не може проїхати, і там є наш номер телефону. Ми займаємо там буквально 3 гектари, а це глибина лісу – інша сторона… Це люди, які знають чия земля, де можна, де не можна, бо знають, що до нас не полізуть, бо ми з дітьми займаємося

– каже Сергій Дружинович

Тож стежать та відповідають лише за своє. Інша територія, каже, поки фактично у підвішеному стані, і цим часто користуються недобросовісні мешканці області.

Фото: 12 канал

Виходить, що це все Держмайна територія, і вже протягом пів року передаються з Турійська на область, а оскільки ми ОТГ, то вже передаються на Ковель

– додав Сергій Дружинович

Тож один із в’їздів на територію – неконтрольований. І будь-хто може запросто потрапити на цю ділянку лісу. У поліції підтверджують: до них справді надходило повідомлення про незаконну порубку лісу поблизу Городильця, і правоохоронці виїздили на місце події.

Автомобіль та деревину вилучили, вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно та встановлюються особи причетні до цього злочину

– повідомила інспекторка сектора моніторингу Ковельського районного управління поліції Еліна Багінська

Поки про можливих причетних до незаконної вирубки лісу немає жодної інформації. Однак, за словами правоохоронців, злодіям загрожує чималий штраф або ж позбавлення волі до трьох років.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Поліція в долі і кришує, прдивіться розслідування журналіста Гури і Сологуба, дурдом шо робиться

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X