Зловмисники хотіли купити посаду керівника Волинської митниці за 500 тисяч доларів США

НАБУ і САП запобігли спробі групи осіб «поставити потрібних людей» на керівні посади в територіальних органах Державної митної служби для організації корупційних схем.
Про це повідомили Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
За даними слідства, 1 млн дол. США пропонували за посаду керівника Львівської митниці, а посади очільників Волинської та Чернівецької митниці оцінили в 500 тис. дол. США та 200 тис. дол. США відповідно.
Крім того, учасники групи розраховували на те, що керівництво Держмитслужби «не помічатиме» корупційні схеми на цих митницях в обмін на половину незаконно отриманих доходів.
Завдяки детективам НАБУ та прокурорам САП злочинним намірам вдалося запобігти.
Двом особам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України, ініціатора злочину затримано на підставі ст. 208 КПК України.

Як інформує ZAXID.NET, підозру в пропозиції 1,7 млн доларів хабаря голові Державної митної служби за посади керівників Львівської, Волинської та Чернівецької митниць отримав Назар Шептицький – пасинок Олександра Рувіна, очільника Київського науково-дослідного інституту судових експертиз – найбільшого та найвпливовішого судово-експертного інституту в країні. Про це з посиланням на текст підозри повідомили розслідувачі Bihus.Info.
Розслідувачі Bihus.Info отримали у своє розпорядження текст підозри, в якому вказано, що організував злочинну групу Назар Шептицький. За даними слідства, він підбурив кількох відомих і впливових людей до надання й отримання хабарів за призначення лояльних кандидатів на керівні посади. Надалі вони мали б разом ділити незаконні прибутки.

У тексті підозри вказано, що злочинний задум у Назара Шептицького виник улітку 2023 року. Для комунікації з т. в. о. голови ДМС він залучив посередника – Руслана Черкаського, на той час уже колишнього заступника керівника митниці, звільненого на початку 2023 року на тлі численних корупційних скандалів.
Фінансувати ці призначення та підбирати список кандидатур Шептицький, за даними детективів, планував разом зі спільником Олегом Гаталяком, який, своєю чергою, мав контролювати й розподіляти хабарі на майбутньому підконтрольному підрозділі митниці. Наприклад, з Волинської митниці у разі успіху планували отримувати близько 2 млн доларів щомісяця, з яких половину лишати собі.
У списку лояльних кандидатур, який Руслан Черкаський мав передати на вибір очільнику Держмитслужби, Назар Шептицький відмітив кандидатуру харківського митника Юрія Герасимова. В січні 2024 року Юрія Герасимова, який до того очолював Харківську митницю, дійсно призначили керівником Чернівецької митниці.
Назар Шептицький – пасинок Олександра Рувіна, очільника КНДІСЕ – найбільшого та найвпливовішого судово-експертного інституту. У 2021 році журналісти Bihus.Info зʼясували сумнівне походження статків родини Рувіна.

Тоді вдалося з’ясувати, що на той час Назар Шептицький на той час мав у власності та користуванні дорогу нерухомість та велику кількість люксових автівок, які були не співмірні з його офіційними доходами.
Оновлено 05.07.2024 о 12:09 – додано інформацію від ZAXID.NET та Bihus.Info.
Більше про



Коментарі
Залишити відповідь

Немає слів! Слава Україні!
Архі – рентабельна посада!!! Думаю “відбити” інвестицію планувалось в дуже стислі терміни.
Це наша корова,
чужих не пустимо.
Немає в Україні державної сили, яка здатна подолати корупцію на митниці.
Серіал «Слуга народу» окупився в рази