506 років тому Ковель отримав Магдебурзьке право і став містом

24.12.2024 в 09:16 · 3 хв читання

У Ковелі відбувся історико-мистецький захід, який присвятили 506-й річниці надання місту Магдебурзького права.

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

24 грудня 1518 року увійшло в нашу історію як одне з найважливіших подій – Ковелю було надане Магдебурзьке право.

506 років тому польський король Сигізмунд І своєю грамотою дозволив князю Василю Сангушку утворити з села Ковле – місто. Період інтенсивного економічного розвитку Ковеля припадає на часи, коли ковельські землі належали королеві Боні – Неаполітанській принцесі, яка була другою дружиною польського короля Сигізмунда I. Магдебурзьке право є однією з ознак приналежності до європейського світу, адже виникло і розвинулося воно саме у Європі, а закладені ним традиції місцевого самоврядування продовжують розвиватися й надалі.

Вчора, 23 грудня, у Транскордонному центрі діалогу культур імені Гетьманів Ружинських відбувся історико-мистецький захід «Таємниці Ковеля», який організувало управління культури, молоді, спорту та туризму.

Дуже важливо пам’ятати свою історію. Дякую кожному, хто живе в нашому місті, розвиває та працює на його благо і робить усе, аби про Ковель знали не лише в Україні, а й за її межами. Вітаю усіх з цією важливою датою та бажаю якнайшвидшої Перемоги нашій громаді та державі

– сказав міський голова Ігор Чайка, який взяв участь у зустрічі

Екскурс у минуле для присутніх зробив історик Андрій Павляшик, який зупинився на чотирьох цікавих темах: «Самоврядування Ковеля – старости та державні діячі 17-18 ст.», «Річка, митниця, купці, або хто і що допомагало розвивати місто», «Індустріальна епоха Ковеля – найбільший поштовх для розвитку міста», «Культурний Ковель 19 – початку 20 століття: тиха провінція чи місце для натхнення».

Картинки з життя тих епох відтворили артисти аматорського експериментального театру-студії «10 ряд 10 місце». Музичне наповнення дійства взяли на себе колективи школи мистецтв.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися

Більше про

Коментарі

Показати коментарі (3)
    1. Перемога 500-річної давнини…хай про сучасні досягнення хтось вийде розкаже та чайка

  1. Сьогодні підарком в 12-00 розповзся по своїх норах готуватись до вечері, завтра вихідний. В них свято. Певно оборонуціУкраїни теж з окопів пішли готуватись до святкової вечері й завтра в них теж вихідний? Чи то як одеі боронять а другі гульбенять. Як на мене на часі вже поміняти. Підаркомтв окопи а хлопців в їх кабінети

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X